نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

پرینترهای جوهر افشان کانن

پرینترهای جوهر افشان کانن، محبوبیت بسیار بالایی دارند و افراد زیادی استفاده از آنها را به مدل های لیزری ترجیح می دهند. در این پرینترها، جوهر روی سطح کاغذ اسپری می شود و به این ترتیب محتوا روی برگه ها چاپ می گردد. کارتریج در چاپگر جوهر افشان کمی با کارتریج لیزری متفاوت است و نحوه شارژ آن نیز تفاوت دارد.

حتی نحوه تعمیر پرینترهای جوهر افشان کانن هم متفاوت است و عیب یابی و تعمیر این مدل باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در ادامه ویژگی ها و نحوه کار پرینترهای جوهر افشان canon را بررسی کرده و اطلاعات جامعی در خصوص این مدل و نحوه تعمیر آن به شما ارائه می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر یا خدمات تخصصی می توانید با نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

جوهرافشان کانن

مشکلات پرینترهای جوهر افشان کانن

با توجه به این که چاپگرهای جوهر افشان از نظر ساختاری دارای تفاوت هایی با پرینترهای لیزری هستند، برخی از مشکلات ایجاد شده در آنها نیز متفاوت است. به عنوان مثال هد در پرینتر لیزری، به مرور زمان آلوده شده و یا حتی مسدود می شود. در این صورت ممکن است مشکلاتی در چاپ ایجاد شود و نیاز به تمیز کردن هد یا تعویض آن باشد.

خط افتادن روی برگه یکی دیگر از مشکلات رایج در پرینترهای جوهر افشان کانن است که ناشی از انسداد هد است. سرعت چاپ پایین، گیر کردن کاغذ در دستگاه، خشک شدن کارتریج، نصفه پرینت گرفتن و سایه انداختن، دیگر مشکلات پرینترهای جوهری canon و دیگر برندها هستند که کاربران با آنها مواجه می شوند.

بیشتر این مشکلات مربوط به کارتریج دستگاه هستند و برای برطرف کردن آنها نیاز به تعویض یا تعمیر هد، شارژ کارتریج و عوض کردن جوهر است.

نحوه کار پرینترهای جوهر افشان canon

نحوه کار پرینترهای جوهر افشان کانن و سایر برندها، کمی با دستگاه های لیزری متفاوت است. در این دستگاه، قطرات کوچک جوهر توسط هد از کارتریج دریافت می شوند. وقتی هد در عرض کاغذ حرکات رفت و برگشتی دارد، جوهر از آن خارج می شود و به این ترتیب، سند یا فایل مورد نظر شما چاپ می شود.

جالب است بدانید که در هر ثانیه حدود 150 هزار قطره جوهر از هد خارج می شود و این عدد، در پرینترهای لیزری، بیشتر هم می شود. در پرینترهای جوهر افشان canon، هنگامی که هد از قسمتی از کاغذ عبور می ‌کند، الکترودهای شارژ روشن شده و میدان الکتریکی بین هد پرینتر و الکترود به وجود می آید.

این فرایند، مانعی را در مسیر عبور جوهر به وجود می آورد؛ اما به محض رسیدن هد به محلی که باید جوهر استفاده شود، الکترودها خاموش شده و جوهر از نازل عبور می کند.

جوهرافشان کانن

تعمیر پرینترهای جوهر افشان canon

تعمیر پرینترهای جوهر افشان کانن، در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران به شکل تخصصی انجام می شود. تعمیرکاران در این مرکز، به خوبی با ساختار چاپگرهای جوهر افشان و مشکلات آن آشنا هستند و می توانند این دستگاه را به بهترین شکل عیب یابی و تعمیر کنند.

در این مرکز، خدمات تعمیرات پرینتر کانن در محل هم به کاربران ارائه می شود تا نیازی به جابجا کردن دستگاه نداشته باشند. شما می توانید برای عیب یابی دقیق و تعمیر تخصصی چاپگر جوهر افشان خود با نمایندگی کانن تماس بگیرید تا همکاران ما به شما مشاوره رایگان داده و خدمات مورد نیازتان را نیز ارائه دهند.

شارژ کارتریج جوهر افشان کانن

یکی از مراحل تعمیر پرینتر جوهر افشان کانن، شارژ کارتریج این دستگاه است. اگر مشکلات چاپ ناشی از خالی بودن کارتریج باشد، باید جوهر مورد نیاز را به کارتریج تزریق کرد تا مشکل برطرف شود. برای این کار، اول دستگاه خاموش شده و کارتریج از آن خارج می گردد. سپس باید هد تمیز شود چرا که ممکن است جوهر در آن خشک شده باشد.

پس از تهیه جوهر سازگار با مدل دستگاه، آن را با یک سرنگ به کارتریج تزریق می کنند. در مرحله بعدی، کارتریج هواگیری شده و به خوبی تمیز می شود. پس از پایان عملیات شارژ کارتریج جوهر افشان کنون، کارتریج در جای خود نصب شده و دستگاه بسته می شود.

جوهر افشان کانن

تعمیر چاپگر جوهرافشان کانن در محل

شما می توانید بدون جابجا کردن پرینتر، این دستگاه را تعمیر کرده و بدون هیچ ایرادی از آن استفاده کنید. کافی است با نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما سرویس پذیرش و تحویل در محل پرینتر را به شما ارائه دهند. به این ترتیب کارشناس به آدرس مورد نظر شما آمده و دستگاه را تحویل می گیرد.

سپس پرینتر به مرکز تعمیرات منتقل شده و در آنجا توسط تکنسین های مجرب تعمیر پرینتر پرینتر جوهرافشان کانن، بررسی و تعمیر می گردد. در نهایت دستگاه بدون ایراد به شما تحویل داده می شود.

4/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید