اشتراک گذاری

دلایل تاخیر در پرینت گرفتن

برخی مواقع وقتی می خواهید پرینت بگیرید یازمانی که عجله دارید پرینت گرفتن خیلی کندو آهسته و با کمترین سرعت انجام می شود اگر شما هم تا حالا با چنین مشکلی مواجه شدید، با نمایندگی محصولات کانن(Canon)  تماس گرفته ویا درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان مشکل شماراحل نمایند . تاخیر در پرینت گرفتن شاید گاهی عادی باشد به سرعت رفع شود. ما در مطلب زیر آن را بررسی می کنیم و به شما راهکار می دهیم که چگونه مشکل کندی پرینت گرفتن را برای همیشه حل نمایید.

در بررسی کند شدن سرعت پرینتر باید علاوه بر دلایل آسیب دیدگی پرینتر، بروز مشکلات سخت افزاری، فرسوده شدن قطعات پرینتر، خراب شدن کارتریج و یا درام را هم مدنظر قرار دهید.

دلایل تاخیر در پرینت گرفتن

بررسی دلایل تاخیر در پرینت گرفتن

  • یکی از دلایل کند شدن سرعت پرینتر ممکن است پایین بودن پردازش سیستم کامپیوتر شما باشد ، پردازش پایین سیستم باعث می شود پرینت با سرعت کمتر به بافر پرینتر برسد در نتیجه سرعت پرینت گرفتن هم کند است.  
  • ممکن است حالت پرینت گرفتن دستگاه شما رو برگه A5 تنظیم شده باشد اما پرینت شما A4 باشد ، بنابراین برای حل این مشکل کافی حالت پرینت را تغییر داده تا مشکل در تاخیر پرینت گرفتن حل شود.
  • از مشکلات دیگر کند شدن سرعت پرینتر ممکن است نا مناسب بودن فیش پرینتر باشد، مثلا ورژن پورت USB شما 2 یا 1.1 باشداما ددستگاه پرینتر شما نیاز به پورتی با ورژن 3 داشته باشد و همین مساله باعث کند شدن سرعت پرینتر شده بنابراین با تغییر پورت مشکل حل می شود.  
  • ضمنا در زمان تاخیر در پرینت گرفتن حتما بررسی کنید که درایور پرینتر شما به درستی نصب شده باشد .اما یکی از اصلی ترین دلایل کند شدن سرعت پرینتر ویروسی بودن سیستم شما هست بنابراین مطمئن شوید سیستم ویروسی نباشد.   
  • اگر در موقع پرینت گرفتن ازپرینترهای تحت شبکه استفاده می کنید تاخیر در پرینت گرفتن تا حدودی امری عادی است.دلیل دیگر در تاخیر پرینت گرفتن پرشدن حافظه رم سیستم شماهست، چرا که کم بودن ظرفیت رم روی سرعت و پردازش پرینت تاثیر مستقیمی دارد ، بهتر است از رم های بالاتر درسیستم استفاده کنید. 
  • اما از دلایل اصلی دیگر درتاخیر و کندی پرینت گرفتن پر شدن بافر پرینتر است که بهتر است هرچه سریعتر نسبت به خالی کردن بافر اقدام نموده و اگر بلد نیستید به نمایندگی کانن مراجعه نمایید تا این مشکل را برایتان حل نمایند.
  • در پرینترجوهر افشان تعداد بالای برگه پرینت باعث کندی در پرینت گرفتن می شود، اگر تعداد برگه های پرینت زیاد باشد قدرت مکش جوهر پرینترپایین آمده بنابراین باعث تاخیر در پرینت گرفتن می شود.
  • بالا بودن حجم فایل ارسالی به دستگاه ممکن زیاد باشد که خود همین باعث تاخیر در پرینت گرفتن می شود و دراینصورت تأخیر در پرینتر طبیعی است. و برای حل این مشکل بهتر است همه ی اطلاعات راتبدیل به یک فایل کرده و با انتخاب همه آن ها به صورت یک جا و راست کلیک روی یکی از آن ها و انتخاب گزینه print به افزایش سرعت پرینت گرفتن خود کمک کنید.
  • از دلایل تاخیر درپرینت گرفتن مشکلات مربوط به کابل هست اگرکابل رابط بین پرینتر و کامپیوتر اورجینال و مناسب نباشد و یا آسیب دیده باشد. باعث می شود تا دستور پرینتر ناقص ارسال شده در نتیجه با تاخیر عمل کندو برای حل این مشکل بایدکابل را با یک کابل جدید منتاسب با ورژن پرینتر جایگزین کرد.
  • گاهی مشکلات سخت افزاری از جمله گیرکردن کاغذ در کاغذکش، مسائل مرتبط با درام و یا فیوزینگ پرینتر سبب کاهش سرعت پرینتر می شود. برای حل این مسایل با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا مشاوره رایگان دریافت نمایید.تا نسبت به حل مشکلات سخت افزاری پرینتر شما اقدام کنند.

چگونه بافر پرینتر را خالی کنیم

یکی از دلایل تاخیر در پرینت گرفتن اشباع شدن یا پر بودن بافر یا همان حافظه پرینتر است.که برای خالی کردن آن باید اقدام کرد  در این شرایط می‌بایست حافظه پرینتر خالی شود. برای این کار کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را دنبال کنید.

برای شروع، ابتدا وارد control panel شوید،از میان موارد به نمایش درآمده، گزینه Device and   printer  را انتخاب کرده و روی آیکون پرینتر راست کلیک کنید،برای خالی کردن بافر پرینتر باید روی گزینه see whats printing کلیک نموده

نحوه خالی کردن بافر پرینتر

 در پنجره‌ی به نمایش درآمده در سر برگ printer روی گزینه cancel all documents کلیک کنید تا تمام پرینت هایی که در بافر ذخیره شده  یا منتظر پرینت گرفتن است پاک شوند. با طی این مراحل  جافرپرینترپاک شده و مشکل کند شدن سرعت پرینتر هم حل می شود.

راهکارهایی برای رفع مشکل کند شدن پرینتر canon

انتخاب کاغذ مناسب و تغییر تنظیمات پرینتر،  بدین صورت که تنظیمات پرینتر متناسب با نوع کاغذ انتخاب شده باشد، موجب خواهد شد پرینتر بهترین کارایی را داشته باشد.

تنظیمات مناسب هر نوع کاغذ در چاپگرهای مختلف متفاوت است، شما می توانید با کمی سرچ در اینترنت بهترین و مناسب ترین تنظیمات را با توجه به نوع کاغذ مصرفی و پرینتر خود انتخاب نموده و بدین ترتیب از مشکل کند شدن چاپگر کنان پیشگیری نمایید.

ریست کردن از راهکارهایی است که می تواند باگ های نرم افزاری ساده و اشکالات عملکردی جزئی پرینتر را از بین ببرد،ودر پایان اگر با ریست کردن هم مشکل تاخیر و کندی پرینتر حل نشد به عنوان اخرین گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید