نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر هد پرینتر کانن

هد بخش مهمی از پرینترهای جوهر افشان از جمله پرینترهای جوهر افشان کانن است. این بخش از چاپگر با درزها و شیارهای خاصی طراحی می شود که پروسه ی انتقال جوهر بر روی کاغذ را انجام می دهد. در واقع اگر درب پنل جلویی پرینتر را باز کنید، هد همان سینی کوچکی می باشد که کارتریج های چاپگر را در برگرفته است. ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا با کلیه جوانب تعمیراتی هد پرینتر کانن آشنا شوید.

تعمیر هد پرینتر کانن

چرا هد پرینتر کانن از کار می افتد؟

هر پرینتر باید به صورت دوره ای سرویس شود تا قادر به انجام عملکرد اصلی خود باشد. فواصل زمانی سرویس های دوره ای می بایست بسته به میزان جوهر ریزی دستگاه و مقدار استفاده ی کاربر انتخاب شوند. معمولا مقدار جوهر ریزی در پرینترهای جوهر افشان بیشتر از پرینترهای لیزری است. از این رو هد که اولین قطعه ی درگیر با جوهر می باشد؛ به سرعت با ذرات اضافی جوهر آلوده می شود. این آلودگی حتی پس از سرویس پرینتر نیز ممکن است باقی بماند و درزهای اصلی پرینتر را مسدود کند. زمانی که درزهای هد پرینتر کانن مسدود می شود، قدرت چاپ و انتقال جوهر به کاغذ نیز از بین خواهد رفت.

نشانه ی خرابی هد پرینتر جوهر افشان کانن چیست؟

از آنجا که وظیفه ی هد پرینتر کانن و یا سایر برندهای موجود در بازار به اسپری جوهر بر روی کاغذ ختم می شود، خرابی هد با افت کیفیت چاپ پرینتر همراه است. چاپ خطوط زائد و لکه های جوهر اضافی بر روی کاغذهای خروجی از چاپگر، نشانه ی خرابی هد پرینتر جوهر افشان کانن است. به وضعیت برگه های چاپ شده دقت کنید تا متوجه خرابی هد پرینتر canon شوید. علاوه بر خطوط و لکه های اضافی، چاپ ناقص کلمات نیز می تواند دلیلی برای از کار افتادگی هد باشد.

نحوه ی تعمیر هد پرینتر canon

منظور از تعمیر هد پرینتر کانن، همان تمیز کردن اصولی و استاندارد درزها و سوراخ های مسدود شده ی هد است. برای این کار با احتیاط فراوان کارتریج های درون هد را خارج کنید و هد را از چاپگر بیرون بکشید. سپس آن را در محلول آب و الکل قرار دهید. پس از گذشت 2 الی 3 دقیقه احتمالا شاهد باز شدن درزهای هد خواهید بود. هد پرینتر را روی دستمال حوله ای بگذارید و اجازه دهید در دمای محیط خشک شود. در آخر با دقت هد و کارتریج ها را به درون پرینتر انتقال دهید.

اگر هد پرینتر قابلیت جداسازی از داخل چاپگر را ندارد، باید پروسه ی تعمیر هد را پس از باز کردن قفل وضعیت هد آغاز کنید. در واقع زمانی که پرینتر خاموش است، هد سفت شده و در یک جا قرار می گیرد. برای باز کردن قفل آن چاپگر را روشن کرده و به محض حرکت هد، سیم برق دستگاه را از پریز بکشید. بدین شکل هد قابل حرکت می شود. حال  با استفاده از یک دستمال مرطوب به آرامی هد را تمیز کنید. در صورتی که احساس می کنید از عهده ی این دسته از تمیزکاری های پرینتر برنخواهید آمد، دستکاری ناشیانه ی چاپگر را کنسل کرده و از سرویس های نمایندگی رسمی کانن استفاده کنید.

چه زمانی باید هد پرینتر canon را تعویض کرد؟

هد پرینتر کانن ساختار حساسی دارد که در اثر تغییر هوای اتاق و گرم و سرد شدن دمای محیط از عملکرد اصلی خود دور می شود. اگر درزهای هد به گونه ای مسدود شده باشند که نتوان آن را تمیز کرد، زمان تعویض هد فرا رسیده است. البته در اغلب اوقات یک پاکسازی اصولی و استاندارد کارساز بوده و هد پرینتر را تعمیر می کند. در هر صورت با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی رسمی کانن می توانید شاهد تعمیر یا تعویض هد پرینتر canon به بهترین شکل ممکن باشید.

4.6/5 (34 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید