نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر بلید پرینتر کانن

بلید یکی از قطعات دستگاه کپی کانن بوده که وظیفه تمیز کردن درام را بر عهده دارد. اگر در هنگام کار با دستگاه کپی خود متوجه چاپ خطوط اضافی روی برگه یا خاکستری چاپ شدن برگه شدید نشان از ایراد در بلید دستگاه کپی شما بوده و باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض یا تعمیر بلید پرینتر کانن خود اقدام کنید. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر بلید چاپگر کانن، تعویض بلید پرینتر کانن، دلایل خرابی بلید و نحوه کار آن می پردازیم.

تعمیر بلید پرینتر کانن

آشنایی با بلید چاپگر کانن

کارشناسان تعمیر پرینتر کانن می گویند بلید پرینتر کانن یکی از قطعات مهم در این پرینتر بوده که عملکرد صحیح آن تاثیر مستقیمی روی کیفیت خروجی چاپ شده دستگاه دارد. این قطعه لاستیکی بوده و رنگ آن نیز عموما شفاف است. وظیفه آن تمیز کردن تونر باقیمانده بر روی درام است.

 به عبارتی پس از آن که کارتریج تونر را بر روی درام میفرستد و سپس تونر به کاغذ ارسال می شود، مقادیر کمی تونر بر روی درام باقی می ماند. این تونر باقیمانده باید قبل از ادامه عملیات از روی درام دستگاه پاک شود، این وظیفه را بلید بر عهده دارد. پس هرگونه ایراد در بلید می تواند منجر به تمیز نشدن کامل درام و چاپ خطوط اضافی روی برگه بعدی شود.

اگر جزو افرادی هستید که کیفیت چاپ برای شما حرف اول را می زند، باید بدانید که ایراد در این قطعه کیفیت چاپ را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین در صورت مشاهده این موارد باید در اولین فرصت نسبت به تعمیر بلید پرینتر کانن خود اقدام نمایید.

اگر رنگ پرینت شما کمرنگ است مقاله چگونه مشکل چاپ کمرنگ پرینتر را برطرف کنیم؟ را مطالعه نمایید.

مشکلات ناشی از خراب شدن بیلد پرینتر

امروزه تقریبا در هر شرکت کوچک و بزرگ و حتی در بسیاری از منازل افراد بسیاری از دستگاه های کپی استفاده می کنند. اگر شما نیز جزو کاربران دستگاه های چاپگر هستید ممکن است با مواردی مانند چاپ خطوط اضافی روی برگه یا چاپ خاکستری مواجه شده باشید. این موارد عموما ناشی از مشکلات به وجود آمده در بلید پرینتر هستند و در صورت مشاهده مکرر این قضیه باید نسبت به تعمیر بلید پرینتر کانن خود اقدام کنید.

خرابی بلید می تواند موجب پایین آمدن کیفیت خروجی چاپ دستگاه کپی شده و هزینه های اضافی کاغذ و تونر را برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین اگر متوجه هرگونه خرابی در این قسمت شدید بهتر است هرچه سریعتر نسبت به تعمیر یا تعویض بلید پرینتر کانن خود اقدام نمایید.

تعویض یا تعمیر بلید پرینتر کانن؟

برای تشخیص میزان خرابی به وجود آمده در بلید و تصمیم برای تعویض یا تعمیر بلید پرینتر کانن باید ابتدا دستگاه باز شده و مورد بررسی و عیب یابی دقیق قرار گیرد. بهتر است که این مورد صرفا به دست تعمیرکاران متخصص صورت گیرد. برای بیرون آوردن بلید و بررسی آن لازم است ابتدا سیم شارژر و درام را بیرون آورید تا بتوانید به بلید دسترسی داشته باشید. حال بلید را بیرون آورده و آن را بررسی کنید. در مواردی ممکن است خراش یا پارگی ایجاد شده روی این قطعه به حدی باشد که امکان تعمیر بلید چاپگر کانن وجود نداشته باشد و تنها راه تعویض بلید پرینتر کانن با یک بلید جدید است. در این خصوص اما جای نگرانی نیست چون تعویض این قطعه به سرعت صورت می گیرد و اختلالی در کارهای کاربر رخ نمی دهد.

علت های خراب شدن بلید چاپگر canon

بلید پرینتر قطعه ای است که در هر سری پرینت مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه ساده اما مهمی را بر عهده دارد. خرابی این قطعه می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  • عدم تخلیه مخزن ضایعات

بلید در چاپگر وظیفه تمیز کردن درام از تونرهای اضافی را بر عهده دارد. اما سوالی که پیش می آید این است که این تونرهای اضافی به کجا تخلیه می شوند؟ همانطور که احتمالا حدس زده اید این تونرها به مخزن ضایعات چاپگر انتقال پیدا می کنند. طبیعی است که پس از مدتی استفاده این مخزن پر شده و نیاز به تخلیه دارد.

در صورتی که مخزن ضایعات پرینتر canon شما به طور منظم تخلیه نشود، بلید نمی تواند تونر اضافی را در آن خالی کند و در نهایت دچار مشکل می شود. تخلیه نکردن مخزن ضایعات می تواند منجر به خرابی بلید و نیاز به تعمیر بلید پرینتر کانن بشود، پس در هنگام کار با چاپگر خود حتما نسبت به تخلیه منظم مخزن ضایعات توجه کافی داشته باشید، تا از ایجاد هزینه های بعدی جهت تعمیر بلید چاپگر کانن پیشگیری شود.

  • استفاده از محلول های پاک کننده

در هنگام تمیز کردن بلید باید تنها به استفاده از کمی آب و یک دستمال نرم اکتفا کنید. تمیز کردن این قطعه نیازی به هیچگونه مواد تمیز کننده ای ندارد و در صورت استفاده از هرگونه محلول های تمیز کننده به این قطعه آسیب وارد می شود و باید نسبت به تعمیر بلید چاپگر کانن اقدام نمایید.

اگه نمیدونی با پنل شکسته پرینترت چیکار باید بکنی تعمیر پنل پرینتر کانن رو بخون. کمکت می کنه!😉

  • قفل شدن بلید

قفل شدن بلید یکی دیگر از مواردی است که باعث بروز ایراد در عملکرد بلید شده و باید نسبت به تعمیر بلید پرینتر کانن اقدام کرد. اما سوال این است که چرا بلید قفل می شود؟ برخی اوقات در هنگام تمیز کردن تونرهای اضافی به درام برخورد می کند و در نتیجه قفل می شود. در هنگام برخورد با این مورد برای رفع این قضیه باید بلید چاپگر را به دست تکنسین تعمیرکار بسپارید.

  • ایجاد هرگونه خش یا خراش روی بلید

یکی از دیگر مواردی که می تواند موجب خرابی بلید شود ایجاد هرگونه خراش یا پارگی روی تیغه بلید است. این موارد بیشتر در اثر استفاده از کاغذ نامناسب یا منگنه دار ایجاد می شود. پس در صورتی که متوجه شدید قسمت پلاستیکی بلید پاره شده یا روی آن خش به وجود آمده برای بالا بردن کیفیت چاپ خود باید نسبت به تعمیر یا تعویض بلید پرینتر کانن خود اقدام کنید.

3/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید