نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست کردن دستگاه کپی کانن

یکی از کارهایی که کاربران دستگاه های کپی در برخی مواقع به انجام آن نیاز دارند، ریست کردن دستگاه کپی است. ریست دستگاه کپی به معنای بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه است. به این ترتیب با ریست کردن دستگاه تمامی تنظیمات اعمال شده روی آن پاک شده و به حالت اولیه، یعنی زمانی که دستگاه برای اولین بار روشن شده است باز خواهد گشت. 

نحوه ریست کردن دستگاه های مختلف کپی با هم متفاوت است. یکی از این دستگاه ها، ریست دستگاه کپی کانن است که می توان آن را جزو پر استفاده ترین دستگاه های کپی در نظر گرفت. برای ریست کردن کپی کانن باید چند مرحله را دنبال کرد که در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد. اما ابتدا ببینیم ریست دستگاه کپی کانن در چه مواردی ضرورت دارد؟

ریست دستگاه کپی کانن

 ریست دستگاه کپی کانن چه زمانی نیاز است؟

در بیشتر مواقع هدف ریست کردن کپی کانن رفع مشکلات دستگاه و برطرف کردن ارورهای نرم افزاری آن است. خصوصا در مواردی که سایر راه حل ها نتواند به رفع مشکل دستگاه کمک کند یا ارور ایجاد شده در آن را برطرف کند، ریست کردن یکی از راه حل های موثر خواهد بود. در مواردی مانند هنگ کردن دائمی دستگاه، مواردی که حتی با تعویض کارتریج نیز مشکل برطرف نمی شود و دستگاه کپی به درستی کار نمی کند، به ریست دستگاه کپی کانن مورد نظر نیاز خواهد بود. بهتر است قبل از ریست دستگاه حتما با انواع ارورهای کپی کانن و راهکارهای رفع آن آشنا بود و در نهایت در صورت نیاز ریست کردن دستگاه را مد نظر قرار داد.

مراحل ریست دستگاه کپی کانن

با توجه به این موارد، در صورتی که ریست دستگاه کپی تنها راه حل باشد، برای ریست کردن کپی کانن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در مرحله اول برای ریست دستگاه باید در منوی موجود گزینه Additional Functions را انتخاب کنید.
  • در ادامه باید دو کلید 2 و 8 روی دستگاه کپی را به صورت همزمان با هم فشار داد و بعد از چند لحظه، دو دکمه را با هم رها کنید.
  • در ادامه برای ریست دستگاه کپی کانن باز هم گزینه Additional Functions را انتخاب نمایید.
  • دکمه Copier را فشار داده و سپس گزینه System Management را انتخاب نمایید.

ریست دستگاه کپی کانن

  • در مرحله بعدی ابتدا در بین گزینه های موجود گزینه Function را انتخاب و در مرحله بعدی دکمه clear را بزنید.
  • با انتخاب گزینه ERR در ادامه ریست کردن دستگاه کپی مورد نظر می توانید به ارورهای مربوط به دستگاه کپی کانن دسترسی پیدا کنید.
  • در اینجا تمام ارورهای نمایش داده شده را با هم انتخاب کرده و در نهایت به منظور اتمام ریست دستگاه کپی کانن، دکمه ok را بزنید.
  • در نهایت یک بار دستگاه کپی را خاموش و روشن کرده تا ریست دستگاه با موفقیت به اتمام برسد.

نحوه ریست دستگاه کپی کانن

مزایا و معایب ریست دستگاه کپی

ریست کردن دستگاه های مختلف مانند ریست پرینتر یا … در بسیاری از مواقع می تواند مشکلات نامشخص و بدون راه حل دستگاه را برطرف کند. در واقع می توان ریست کردن را یک راه حل موثر در نظر گرفت که در اکثر مواقع نتیجه بخش است. با این حال این بدان معنا نیست که ریست کردن دستگاه کپی کانن آن هم به صورت دائمی و مکرر کار درستی است. اینکار را باید تنها در مواردی که ضرورت دارد انجام داد و اگر ریست دستگاه کپی بیش از حد و بدون لزوم تکرار شود، قطعا انجام دادن آن می تواند به دستگاه کپی آسیب برساند و مشکلات دیگری را در دستگاه به وجود بیاورد.

 از طرفی قطعا بعد از انجام ریست دستگاه به انجام یکسری تنظیمات نیاز است که در صورت انجام ندادن آن یا درست انجام ندادن، قطعا مجددا مشکلات دیگری در کپی کانن به وجود خواهد آمد. به این ترتیب بهتر است اگر آشنایی کاملی با دستگاه های کپی کانن ندارید حتما برای رفع مشکلات دستگاه از یک مرکز قابل اطمینان برای تعمیر دستگاه کپی کانن کمک بگیرید. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه محصولات کانن می تواند در هر زمینه راهنمای کاربران این دستگاه ها باشد.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید