نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بلید دستگاه کپی کانن

دستگاه های کپی از هر برندی که باشند، دارای یک سری اجزای خاص درونی هستند که در همکاری با یکدیگر فرآیند چاپ را به اتمام می رسانند. اما بسیاری از کاربران عادی دستگاه کپی اطلاع چندانی از اجزای سازنده ی این تجهیزات ندارند. بلید دستگاه کپی کانن یا سایر برندها یکی از قطعات مهمی است که برای شکل گیری پروسه ی چاپ صحیح و بی نقص کاربرد دارد. اگر به هنگام سرویس و تعمیر دستگاه کپی نام این قطعه را از زبان تعمیرکار شنیده اید و کنجکاو هستید بدانید دقیقا چه بخشی از چاپگر مورد استفاده ی شما با نقص فنی رو به رو بوده است، این مقاله را دنبال کنید.

تعمیر بلید دستگاه کپی کانن

وظیفه ی بلید دستگاه کپی چیست؟

بلید دستگاه کپی کانن با تونر داخلی آن سروکار دارد. این بخش از دستگاه کپی معمولا از جنس لاستیک شفافی ساخته می‌شود که وظیفه ی تمیز کردن تونر اضافه ی موجود در سطح درام را برعهده دارد. تمیز کردن سطح درام، کارایی چاپگر و کیفیت چاپ اسناد مختلف را افزایش داده و درام را برای فعالیت بعدی خود آماده می سازد. در واقع این بلید دستگاه فتوکپی کانن است که باعث ارسال مقدار حساب شده و مشخصی از تونر به مگنت می شود. بنابراین اختلال کوچکی در بلید می تواند چاپ بی کیفیتی را به دست شما برساند.

دلیل اصلی خرابی بلید دستگاه کپی کانن

دلیل اصلی خرابی بلید دستگاه کپی کانن مانند بسیاری از قطعات ریز و درشت انواع و اقسام دستگاه های دیجیتال، استهلاک است. لبه ی تیغه ی بلید، دارای جنس پلاستیکی ظریف و حساسی است که به سرعت دفرمه شود. یک خراش کوچک در این بخش از بلید افت کیفیت چاپ بالایی را به همراه خواهد داشت. فراموش نکنید که عدم توجه به خرابی های بلید می تواند به شکستگی کامل آن و گسترش خرابی های دستگاه به سمت درام ختم شود.

شرایط نگهداری از بلید دستگاه فتوکپی کانن

نگهداری صحیح از بلید دستگاه کپی کانن یک سری قوانین و شروط مهم دارد که باید حتما به آن ها دقت کنید. به عنوان اولین نکته در راستای نگهداری صحیح از بلید دستگاه کپی canon باید بدانید که مخزن مخصوص تونرهای اضافی در این بخش از دستگاه باید هر چند وقت یک بار به صورت دوره ای تعویض شود. از طرفی مانند سایر اجزای ماشین های فتوکپی نیز باید طی سرویس های دوره ای نسبت به زدودن گرد و غبار موجود بر سطح بلید اقدام کنید. این سرویس ها نیازمند ظرافت کاری بالایی است.

به هیچ عنوان نباید از محلول های شوینده جهت پاکسازی بلید ماشین فتوکپی کانن استفاده کنید. تمیز کردن بلید را با یک دستمال بدون پرز نرم انجام دهید. البته اگر آشنایی چندانی با این قطعه ندارید، بهتر است سرویس آن را به دست کارشناسان ما در نمایندگی رسمی کانن بسپارید. کافی است طی یک تماس کوتاه درخواست خود را ثبت کنید.

تعمیر یا تعویض بلید دستگاه کپی canon

اینکه بلید دستگاه کپی کانن نیازمند تعمیر است یا تعویض باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور سیم شارژر، درام و در نهایت بلید خارج شده تا سطح کارایی آن تعیین شود. اگر اختلالات ساختاری بلید در سطحی باشد که تعویض ضرورت بیابد، بلید جدید باید با تونر آغشته شود تا گیر نکند و خیلی سریع فعالیت اصلی خود را آغاز نماید. در مسیر بهبود کیفیت چاپ معمولا پیشنهاد می شود که تعویض بلید دستگاه کپی canon با تعویض سیم شارژر همراه شود.

به هر حال می توانید مطمئن باشید که با حضور در نمایندگی رسمی کانن بالاترین سطح از خدمات تخصصی را دریافت خواهید کرد. کارشناسان ما کلیه قطعات معیوب چاپگرهای این برند محبوب را با نمونه ی اورجینال و سازگار تعویض می کنند. نمونه های تعویض شده به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

1/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید