نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

شارژ کارتریج پرینتر کانن

مواد مصرفی پرینترهای کانن و تمامی برند ها فارغ از نوع مدل، تونر یا جوهر است. شارژ کارتریج پرینتر کانن به معنای پر کردن دوباره ی آن است. این مرحله باید با دقت بالایی انجام شود بدلیل اینکه کاهش کیفیت چاپ از معایب شارژ کارتریج اشتباه و نادرست است که بهتره به جای شارژ کارتریج، به طور کامل آن را تعویض کنید. هزینه تعویض کارتریج کانن از شارژ آن بیشتر است.

شارژ کارتریج پرینتر کانن

زمان مناسب شارژ کارتریج

زمان مناسب برای شارژ کارتریج، زمانی است که مواد مصرفی تمام شده باشد. توجه داشته باشید که نباید اجازه دهید تا کارتریج کاملا خالی شود و بهتر است قبل از تخلیه کامل، تعویض شود و یا شارژ گردد. زمان شارژ کارتریج از این نظر اهمیت دارد که خالی بودن این محفظه به مدت طولانی، عملکرد کپی و به ویژه کیفیت چاپ را به شدت کاهش می دهد. به طور معمول زمان مناسب شارژ کارتریج، وقتی است که شش ماه از عمر کارتریج شما گذشته است.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش نحوه باز و بسته کردن کارتریج در پرینتر

فیلم آموزش شارژ کارتریج پرینتر کانن

تفاوت کارتریج جوهر افشان و لیزری

  • تفاوت کارتریج لیزری و جوهری از نظر کیفیت چاپ

مهم تریت عامل در انتخاب پرینتر کیفیت چاپ است. برای چاپ عکس های واضح با رزولوشن بالا پرینترهای جوهر افشان حرف اول را می زنند. کارتریج های جوهری کیفیت چاپ بهتری روی کاغذ دارند و رنگ ها را با کیفیت بالاتری در تصاویر ارائه می دهند. اما برای چاپ مدارک و اسناد مهم بهترین گزینه پرینتر لیزری است. کارتریج های لیزری برای چاپ سیاه و سفید بیشترین کاررایی را دارند. البته این روزها انواع پرینترهای لیزری رنگی نیز روانه بازار شده ولی همچنان کارتریج پرینترجوهر افشان کیفیت چاپ تصاویر رنگی بهتری را ارائه می دهند.

  • تفاوت کارتریج لیزری و جوهری از نظر ظرفیت

ظرفیت کارتریج‌ به معنای تعداد چاپ است. در برندهای مختلف از کارتریج هایی ظرفیت چاپ متفاوت است. ولی به طور کلی همیشه ظرفیت کارتریج های جوهر افشان کمتر از کارتریج لیزری است برای مثال یک کارتریج لیزری می تواند بیش از 5 هزار صفحه را چاپ کند که این تعداد خیلی بیشتر از یک کارتریج جوهر افشان است. پرینترهای لیزری معمولا برای دفاتر و ادارات طراحی شده اند و به همین دلیل قابلیت چاپ در تعداد بیشتری را دارند. البته در هر دو مورد امکان شارژ مجدد وجود دارد و بارها می توان کارتریج ها را شارژ کرد.

  • تفاوت کارتریج لیزری و جوهری از نظر سرعت چاپ

یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب پرینتر سرعت چاپ است. در این مورد قطعا برتری با پرینتر لیزری است. این دستگاه می تواند 20 صفحه را در دقیقه پرینت بگیرد. تکنولوژی چاپ و تونرهای لیزری در این دستگاه موجب شده تا سرعت چاپ بسیار بالاتر از پرینترهای جوهر افشان باشد. کارتریج جوهری برای چاپ تصاویر با کیفیت رنگی عالی است ولی در بهترین شرایط تنها 6 برگ در دقیقه چاپ می شود. و باعث می شود این دستگاه برای سرعت های بالا گزینه مناسبی نباشد. البته در شرایط چاپ نرمال و عادی تقریبا سرعت ها برابر است ولی در کیفیت های بالا تفاوت زمانی زیادی دیده می شود.

  • تفاوت کارتریج لیزری و جوهری از نظر هزینه

یک نقطه ضعف بزرگ برای کارتریج های لیزری قیمت بالای آنها است. چاپگرهای جوهر افشان به قیمت کمتری در بازار به فروش می رسند که یک امتیاز محسوب می شود. کارتریج جوهر افشان و کارتریج لیزری از قطعات مصرفی هستند و نیاز به شارژ و تعویض کارتریج دارند پس به غیر از هزینه های اولیه باید هزینه های جانبی را هم در نظر بگیرید.

اما در مقایسه کارتریج های جوهر افشان خیلی زودتر نیاز به شارژ دارند از طرفی امکان خشک شدن کارتریج هم بیشتر است و مرتب می بایست کارتریج را تعویض کنید. به این ترتیب هزینه های ثانویه این پرینترها بیشتر است. در مقابل کارتریج لیزری قادر صفحات بیشتری را چاپ کند و به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

نحوه شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان

  • برای شروع نیاز به خرید یک کیت شارژ دارید. این کیت شارژ را با توجه به مدل و برند دستگاه خود و از نمایندگی های معتبر تهیه کنید. داخل جعبه کیت شارژ یک عدد قوطی جوهر، یک دستکش و یک سرنگ وجود دارد. برای شروع ابتدا دستکش را دست کنید.
  • اکنون لیبل پشت کارتریج جوهرافشان دستگاه خود را بردارید. این لیبل حالتی شبیه یک برچسب دارد. دقت کنید که در حفره وسط کارتریج معمولا یک سوراخ ریز وجود دارد. جوهر مورد نیاز کارتریج از طریق این قسمت به کارتریج تزریق می شود. به کمک سرنگ مخصوصی که در کیت شارژ وجود دارد، جوهر را به داخل سرنگ بکشید. سپس سر سرنگ پر شده از جوهر را در حفره وسط کارتریج فرو کنید و به آرامی جوهر را تزریق کنید.
  • جوهر باید به اندازه نیاز و توان دستگاه شما تزریق شود. این اطلاعات را می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه خود به دست آورید.
  • لیبل را دوباره سر جای خود بچسبانید.
  • اکنون باید کارتریج شارژ شده را هواگیری کنید. اگر کارتریج شما کیت هواگیری ندارد، می توانید کارتریج را به مدت یک ربع تا 20 دقیقه در ظرف آب جوش قرار دهید تا سر هد کارتریج کاملا شست و شو داده شود.

نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری

مرحله 1. بعد از بیرون آوردن تونر از پرینتر لیزری , پیچ پوشش کناری را باز کنید و پوشش کناری را بردارید.

مرحله 2. بعد از اینکه پوشش را برداشتید , مرحله بعدی برداشتن قسمت درام است . درام را از بخش سفید ( دنده ) نگه دارید و آن را بیرون بکشید.

مرحله 3. اکنون باید چرخنده PCR را جدا کنید. بوسیله یک ابزار نوک تیز , اندکی میله PCR را به سمت راست بکشید و سپس اندکی PCR را به سمت بالا حرکت دهید و به سمت چپ آن را در آورید.

مرحله 4. مرحله بعدی جدا کردن بخش ضایعات و جوهر است که به کمک گیره هایی ( میخ ) به هم متصل شده اند . بنابراین شما باید میخهایی که در هر دو سمت کارتریج است را بیرون بکشید.

مرحله 5. بعد از بیرون کشیدن میخها باید بخش خارجی و بیرونی را جدا کنید چون آویزان و معلق مانده است و سپس فنر را نیز بردارید.

مرحله 6. مرحله بعدی جدا کردن دو بخش اصلی کارتریج می باشد. یکی از این دو بخش اصلی ؛ واحد ضایعات و زباله و دیگری بخش جوهر است. اکنون باید تونر را نگه دارید و هر دو بخش را از هم جدا کنید.

مرحله 7. بخش جوهر اضافی را بررسی کنید و فنری که باید برای باز شدن بخش جوهر اضافی برداشته شود را بدقت بررسی کنید.

مرحله 8. فنر و سپس روکش پلاستیکی را بردارید.

مرحله 9. اکنون پیچهای بخش ضایعات را جدا کنید تا وایپر بلید جدا شود و سپس جوهر اضافی و مانده که در این بخش جمع شده را , خارج کنید.

مرحله 10: بعد از باز شدن وایپر بلید, باید بخش جمع شدن ضایعات و بخش بلید را تمیز کنید . با یک دستمال نرم این کار را انجام دهید , چون استفاده از برس باعث می شود , بلید خراش بردارد.

مرحله 11 . سپس باید بخش جوهر اضافه را مجددا نصب و سوار کنید. برای این کار ابتدا وایپر بلید و سپس روکش لاستیکی را تنظیم کنید بطوریکه در شیارها/برشها تثبیت شود.

مرحله 12 . اکنون فنر را در جای خود قرار دهید.

مرحله13. حال بخش اصلی شروع می شود , که شارژ کردن تونر کارتریج پرینتر لیزری می باشد. اکنون بخش دیگری که جوهر در آن قرار دارد را بردارید. این قسمت را باز کنید , آن را پر از جوهر کرده و سپس ببندید و سپس دو بخشی که قبلا جدا شده بودند را دوباره سوار کنید.

مرحله 14 . بعد از جدا کردن پوشش کناری , شما می توانید یک روکش پلاستیکی سفید را ببینید , شما باید این بخش را بردارید و اینجا را پر از جوهر کنید.

مرحله 15 . فراموش نکنید که قبل از استفاده بطری جوهر را تکان دهید . بعد از برداشتن درپوش بطری , شما می توانید از کلاه نازل پلاستیکی که همراه بطری بوده یا آن را از فروشنده تقاضا کرده اید , استفاده کنید.

مرحله 16 . اکنون وقت آن رسیده که مجددا کارتریج را شارژ کنید و درپوش را ببندید.

مرحله 17. اکنون شما باید این دو بخش یعنی بخش جوهر و ضایعات را به هم وصل کنید.

مرحله 18. حال چرخنده PCR را جاسازی کنید.

مرحله 19 . اکنون وقت آن رسیده که درام را دوباره نصب کرده یعنی در جایگاه خودش قرار دهید.

مرحله 20. بعد از نصب مجدد درام پوشش کناری را تنظیم کنید و در جای خود قرار دهید.

شارژ کارتریج پرینتر کانن

هزینه شارژ کارتریج پرینتر کانن

هزینه شارژ کارتریج پرینتر کانن به مدل کارتریج، مدل پرینتر کانن، نوع مواد مصرفی(جوهر یا تونر)، پرینتر رنگی یا سیاه و سفید بستگی دارد. در حال حاضر امکان اعلام هزینه وجود ندارد و شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت شارژ کارتریج پرینتر کانن و دریافت خدمات با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته تا همکاران ما در واحد پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

شارژ کارتریج پرینتر در نمایندگی کانن

نمایندگی کانن این امکان را به شما می دهد تا شارژ کارتریج مدل های مختلف پرینتر های این برند با استفاده از تونر های اصلی انجام دهید. همچنین در صورت نیاز می توانید کارتریج های مورد نظر را با کارتریج های اصلی و اورجینال تعویض نمایید.

استفاده از تونر های اصلی در هنگام شارژ کارتریج و استفاده از کارتریج های اصلی و اورجینال کارتریج های خراب شده دو نکته مهم است که در هنگام استفاده از کارتریج های خود باید به یاد داشته باشید. نمایندگی کانن با استفاده از تیم فنی و تخصصی خود سعی کرده است تا تمامی موارد را در هنگام انجام مراحل مختلف به مشتریان گوشزد نماید تا بتوانند با پرداخت هزینه بسیار مناسب عملیات تعمیر و تعویض شارژ کارتریج را انجام دهند. برای راحتی کاربران تمامی خدمات به صورت پذیرش در محل نیز انجام می شود.

4.7/5 (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید