نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی نحوه تعمیر درام پرینتر کانن

پرینتر ها دستگاه های پر کاربردی هستند که می توان از آن ها هم در مصارف محدود خانگی و هم به عنوان یک دستگاه پر استفاده در محیط های کاری بهره برد. این دستگاه ها از قطعات و اجزای متفاوتی تشکیل شده است که کارکرد مداوم و صحیح همه آن ها در خروجی نهایی کار پرینتر تاثیر زیادی دارد. اگر هر کدام از این قطعات دچار مشکل شود، عملکرد دستگاه کند، مختل یا حتی متوقف می شود.

در مواردی به دلیل ایراد در برخی قطعات کیفیت چاپ کاهش می یابد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید به مقاله چاپ کم رنگ پرینتر کانن مراجعه کنید. در برخی موارد نیز برخی قطعات حیاتی و اصلی پرینتر دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیرات تخصصی و حتی تعویض دارد. برای مثال تعمیر مین برد پرینتر کانن از جمله این موارد مهم محسوب می شود. علاوه بر مین برد، درام پرینتر کانن را نیز می توان یک قطعه مهم دیگر در نظر گرفت که ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر و حتی تعویض داشته باشد. در این جا می خواهیم ابتدا در خصوص اهمیت و نقش این قطعه در پرینتر اطلاعاتی را ارائه دهیم و سپس به بررسی نحوه تعمیر درام پرینتر کانن بپردازیم.

تعمیر درام پرینتر کانن

درام پرینتر کانن چیست و چه کاربردی در این دستگاه دارد؟

نقش درام در دستگاه های پرینتر بسیار مهم و حیاتی است. در واقع عملکرد اصلی دستگاه پرینتر که همان چاپ و پرینت تصاویر است، به این قطعه بستگی دارد. نقش درام پرینتر کانن انتقال تصویر از پرینتر به روی کاغذ چاپ است تا به این ترتیب تصویر مورد نظر پرینت گرفته شود.

درام قطعه ای مهم است که هم می توان در پرینتر ها و هم دستگاه های کپی آن را مشاهده کرد. اما نحوه انتقال تصاویر توسط درام در هر دو دستگاه متفاوت است.

نحوه عملکرد درام پرینتر کانن به چه صورت است؟

نحوه عملکرد درام دستگاه پرینتر برای چاپ تصاویر به مشخصات آن وابسته است. در واقع سطح روی درام از یک سری ترکیبات به خصوص حساس به نور پوشانده شده است. این مواد می توانند انتقال دهنده الکتریسیته در دستگاه پرینتر باشد.

 زمانی که نور پرینتر های نوری و لیزر در پرینتر های لیزری به تصویر مورد نظر تابیده می شود، آن تصویر در حافظه دستگاه ذخیره خواهد شد.  خواص الکتریکی این تصویر ذخیره شده توسط درام پرینتر کانن تغییر داده می شود تا در نهایت با جذب شدن تونر شارژ پرینتر، تصویر مورد نظر روی کاغذ چاپ شود.

در چه مواردی درام چاپگر کانن نیاز به تعمیر دارد؟

درام در دستگاه های پرینتر حساسیت بسیار بالایی دارد. مهم ترین بخش درام پرینتر کانن که ممکن است دچار خرابی شود، سطح غلتک مانند آن است. روی این سطح ترکیبات حساس به نوری قرار دارد که عملکرد درام متاثر از آن ها است. اگر این سطح خراشیده شود یا آسیب ببیند، درام دیگر کار نمی کند و فرایند چاپ دستگاه مختل می شود. 

در این حالت یا کلا چاپ انجام نمی شود یا این که صفحات چاپ شده و بی کیفیتی داریم که خطوطی اضافه روی آن ها چاپ شده است. در مواردی نیز دلیل چاپ بی کیفیت و چاپ کم رنگ صفحات می تواند به دلیل خرابی درام پرینتر باشد.

در چه مواردی می توان درام در دستگاه های پرینتر را تعمیر کرد؟

در مواردی می توان با تعمیر درام پرینتر کانن مشکل ایجاد شده را برطرف کرد. برخی مواقع که فرایند چاپ انجام شده اما کیفیت صفحات پایین است، شاید با بررسی درام دستگاه و تمیز کردن آن بتوان مشکل را برطرف کرد. همچنین گاهی تنها برای رفع مشکل درام و تعمیر درام پرینتر کانن، نیاز به شارژ مجدد آن است. البته درام در دستگاه های پرینتر را می توان به دفعات محدودی ( حداکثر سه بار ) شارژ کرد. بعد از این تنها راه موجود تعویض درام پرینتر خواهد بود.

 در مواردی که روی صفحات چاپ شده لکه هایی دیده می شود، این امر نیز به مشکلات سطح درام مربوط خواهد شد. در این مواقع درام پرینتر کانن نیاز به سرویس شدن دارد. اگر با سرویس کردن و تمیز کردن درام باز هم مشکل برطرف نشد، راه حل پیش رو تعویض درام چاپگر پرینتر است.

درام پرینتر کانن

برای تعمیر درام چاپگر پرینتر کانن به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اولین موضوع در زمان مشاهده هر گونه مشکلی در فرایند کار پرینتر، بررسی دفترچه راهنمای دستگاه و مشاهده نکات مربوط به آن است. باید به دقت با بررسی درام دستگاه از صحت کارکرد آن یا وجود مشکل در درام مطمئن شوید. برای انجام هر گونه تعمیر تخصصی و حتی تعویض باید به مراکز تخصصی تعمیر پرینتر کانن مراجعه کنید تا با استفاده از دانش کافی و تکیه بر تجربه، اقدامات لازم برای دستگاه پرینتر شما صورت بگیرد.

در نظر داشته باشید که درام پرینتر کانن یک قطعه مصرفی است. در نتیجه به هر حال این قطعه بعد از مدتی استفاده و کار با دستگاه نیاز به تعویض شدن دارد. نکته مهم در این زمینه تعویض به موقع درام دستگاه است. همچنین استفاده کردن از قطعات اصلی و اورجینال برای تعمیر یا تعویض درام چاپگر کانن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این خصوص حتما مراجعه به نمایندگی های معتبر پرینتر کانن مزیت محسوب می شود.

تعویض درام پرینتر کانن

هزینه تعمیر درام پرینتر کانن

هزینه تعمیر درام پرینتر کانن به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل نمی توان هزینه دقیقی برای تعمیر آن اعلام کرد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مدل پرینتر کانن
  • نوع درام : درام‌ها در دو نوع OEM و طرح موجود هستند
  • شدت خرابی

نکاتی برای کاهش هزینه تعمیر درام پرینتر کانن :

  • استفاده از درام‌ باکیفیت 
  • تمیز کردن درام پرینتر
  • در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا با مرکز تعمیرات پرینتر کانن تماس بگیرید

 

ارائه خدمات حرفه ای در مرکز تعمیرات تخصصی کانن

از آن جایی که درام در دستگاه های پرینتر از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، در صورت بروز مشکل بهتر است به افراد حرفه ای در این خصوص مراجعه کنید. کارشناسان ما در نمایندگی کانن با بهره گیری از بهترین ابزار ها و تکیه بر تجربه و دانش کافی خود، می توانند در این خصوص حرفه ای ترین و بهترین خدمات را به شما ارائه دهند تا در اسرع وقت مشکلات ایجاد شده در درام پرینتر کانن خود را برطرف نمایید. از همه مهم تر این که در صورت نیاز به تعویض درام چاپگر کانن، کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر کانن از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می کنند.

4/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید