نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن چگونه است ؟

امروزه استفاده از دوربین های عکاسی دیجیتالی حرفه ای و نیمه حرفه ای به شدت رایج شده و می توان گفت تقریبا در تمامی خانواده ها از این دوربین ها استفاده می شود. با توجه به اینکه برند کانن از محبوب ترین شرکت ها در زمینه ساخت دوربین عکاسی می باشد ما سعی کردیم در مطالب این مقاله ضمن ارائه راه های تشخیص سوختگی و یا داغ شدگی پیکسل های دوربین، روش تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن را نیز شرح دهیم.

تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن

تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن

پیکسل سوخته یا پیکسل مرده ، نوعی آسیب دیدگی در سطح سنسور دوربین کانن می باشد که موجب می شود برخی پیکسل ها هیچ نیرو یا نوری را به دست نیاورده و نتوانند تصویر مناسبی ارائه دهند، در نتیجه در تصویر ایجاد شده از دوربین نقاط و لکه های سیاه (بعضا رنگی) مشاهده می شود.

از آنجا که امکان دارد بر روی سطح سنسور دوربین های کانن از فیلتر استفاده شده باشد، در نتیجه امکان دارد این پیکسل های سوخته ( یا اصطلاحا مرده) به رنگ سیاه نبوده و اغلب به صورت نقاط رنگی متفاوت از پیکسل های مجاور خود دیده شوند. همچنین باید این نکته را مد نظر داشت که رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن یک ایراد موقتی نبوده و به مرور زمان انجام نمی شود و اگر کیفیت عکس برای شما حائز اهمیت بوده و می خواهید عکس های کاملی را از لحظات خود به یادگار بگذارید لازم است نسبت به تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن خود اقدام کنید.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: آموزش عکاسی با دوربین کانن

تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن جدید

شرکت های تولید کننده دوربین های عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای روز به روز پیشرفته تر شده اند و از تکنیک های جدید برای رفع مشکلات قبلی خود استفاده می کنند. شرکت کانن امروزه برای تولید دوربین های دیجیتالی عکاسی خود از آزمایش های کنترل کیفی شدیدتر و پیچیده تری استفاده می کند و می توان گفت امروزه تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن نسبت به گذشته به مراتب کمتر اتفاق می افتد چرا که این دوربین ها مرتبا آزمایش شده و کمتر دچار سوختگی می شوند در نتیجه مراجعین کمتری برای رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن به نمایندگی ها مراجعه می کنند.

علاوه بر این به وجود آمدن پیکسل های سوخته در سطح حسگرها به مرور زمان یک امر بدیهی است و وقوع آن برای انواع متفاوتی از دوربین های عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای محتمل به نظر می رسد.

روش تشخیص و رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن

پیدا کردن پیکسل های سوخته در دوربین های دیجیتالی خصوصا دوربین های عکاسی کانن کار آسانی است، برای این کار لازم است به ترتیب مراحل زیر عمل کنیم:

 • ابتدا دوربین را روشن کرده و درپوش آن را بردارید. سپس دوربین عکاسی کانن خود را در وضعیت زنده و یا به عبارت دیگر “لایو ویو” قرار دهید.
 • دوربین خود را به سمت آسمان، کاغذ سفید براق، لامپ روشن و یا هر ناحیه روشن دیگری بگیرید.
 • حال به دقت و آرامی تصویر خود را بررسی کنید. پیکسل های سوخته یا اصطلاحا مرده به رنگ سیاه یا رنگی متفاوت نسبت به نقاط دیگر تصویر خود را نشان می دهند، لذا از این جهت توصیه می شود تصویر انتخابی حتما به صورت یک دست و به رنگ روشن باشد و از انتخاب تصاویر پر از رنگ های مختلف جهت تشخیص و رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن خودداری نمایید.
 • حال بهتر است برای مطمئن شدن از سوختگی و تصمیم برای تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن این حالت را برای چند تصویر امتحان کنیم تا کاملا از وجود این پیکسل ها و جایگاه آن ها روی لنز مطمئن شویم.
 • هنگامی که از سوختگی پیکسل ها و جایگاه آن ها روی لنز دوربین خود مطمئن شدید بهتر است برای رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن به نمایندگی کانن مراجعه کنید.

شناسایی پیکسل های داغ شده در دوربین های عکاسی کانن

مساله پیکسل های داغ شده در دوربین های عکاسی دیجیتالی حرفه ای و نیمه حرفه ای کانن کاملا متفاوت از  پیکسل های مرده است. داغ شدن پیکسل های دوربین های عکاسی در نوردهی های طولانی مدت و یا حالت های استفاده از ایزو نسبتا بالا اتفاق می افتد. در نتیجه داغ شدن پیکسل ها در دوربین های دیجیتالی یک امر بدیهی بوده و همیشه احتمال وقوع آن وجود دارد و در این مورد جای نگرانی خاصی احساس نمی شود. لازم به ذکر است داغ شدن پیکسل ها مانند سوختگی پیکسل ها بوده اما حالت موقتی دارد لذا پس از مشاهده آن ها در برخی از موارد نیاز به اقدام برای تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن نمی باشد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: راهنمای کامل و جامع ارور های دوربین کانن

روش تشخیص پیکسل های داغ شده

 • ابتدا دوربین را روشن کرده و تنظیمات را از حالت اتوماتیک خارج و درحالت دستی قرار دهید.
 • ایزو دوربین عکاسی خود را در پایین ترین حالت تنظیمات خود قرار دهید.
 • حال سرعت شاتر دوربین خود را در وضعیت 5 تا 10 ثانیه تنظیم کنید.
 • سپس در این مرحله از تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن باید دیافراگم خود را روی f/16 تنظیم کنید.
 • یک صفحه و تصویر را (ترجیحا یک دست و روشن) انتخاب کرده و از آن عکس بگیرید.
 • حال در گام بعدی باید ایزو دوربین عکاسی کانن خود را روی 800 قرار داده و از سرعت شاتر 1000/1 ثانیه استفاده کنید. لازم به ذکر است تنظیمات قبلی دیافراگم را در این مرحله نباید تغییر دهید.
 • حال از قسمت قبلی یا تصویر قبلی که انتخاب کرده بودید مجددا عکس بگیرید.
 • روی عکس های گرفته شده زوم کنید و آن ها را به دقت بررسی کنید. پیکسل های داغ شده با رنگ سیاه یا رنگ های متفاوتی از بقیه پیکسل ها خود را نمایان می کنند.
 • تعمیر پیکسل های داغ شده دوربین های دیجیتالی کانن کاملا متفاوت از تعمیر پیکسل های سوخته می باشد.

روش های رفع سوختگی پیکسل دوربین canon و یا تعمیر پیکسل های داغ شده

متاسفانه در بسیاری از موارد برای تعمیر پیکسل های سوخته نیازمند به ابزارهای قدرتمند و حرفه ای می باشد و نمی توان بدون این ابزار یا یا در منزل برای رفع این ایرادات اقدام کرد. در مرکز تعمیر دوربین کانن نرم افزارهای بسیار حرفه ای و تخصصی وجود دارند که پیکسل های سوخته یا داغ شده را پیدا کرده و از طریق فرآیند نرم افزاری نسبت به رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن اقدام می کنند.

درباره تعمیر پیکسل های سوخته دوربین کانن این نکته را مد نظر داشته باشید که بر روی صفحه دوربین شما به طور معمول و میانگین 920 هزار پیکسل وجود دارد، در نتیجه بدیهی است با مشاهده چندین پیکسل سوخته نیازی به مراجعه به نمایندگی نبوده و سوختگی و داغ شدن آن ها طبیعی می باشد. اما اگر تعداد پیکسل های سوخته شده یا داغ شده دوربین عکاسی کانن شما بیش از اندازه زیاد شده و موجب کلافگی شما می شود بهتر است با مراجعه به نمایندگی های دوربین کانن نسبت به تعمیر آن ها اقدام نمایید.

روش تشخیص و رفع سوختگی پیکسل دوربین کانن

هزینه تعمیر پیکسل سوخته دوربین کانن

هزینه تعمیر پیکسل سوخته دوربین کانن به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی توان هزینه دقیق برای آن اعلام کرد تا زمانیکه توسط تکنسین متخصص بررسی نشد. این عوامل تاثیر گذار بر قیمت یکسل سوخته دوربین کانن عبارت اند از :

 • مدل دوربین کانن
 • شدت خرابی
 • تهیه قطعه جدید در صورت نیاز

با توجه به این عوامل، هزینه تعمیر پیکسل سوخته دوربین کانن متغیر بوده و جهت کسب اطلاعات از هزینه های تعمیر آن با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

1/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید