جستجو کردن
Close this search box.
canon logo
اشتراک گذاری

چرا پرینتر روشن نمی شود؟

روشن نشدن پرینتر کانن و دیگر برندها در بیشتر موارد نگران کننده است؛ اما گاهی هم دلایل بسیار پیش پا افتاده ای دارد و به سادگی می توان آن را برطرف کرد. آنچه اهمیت دارد این است که مسئله را جدی گرفته و پس از بررسی اتصالات و برق و … برای عیب یابی و برطرف کردن آن از تکنسین های تعمیرات پرینتر کمک بگیرید. در ادامه این مقاله، تمامی دلایل روشن نشدن پرینتر را بررسی کرده و راهکارهای حل این مشکل را نیز معرفی می کنیم. اگر موفق به حل مشکل نشدید، با نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا پرینتر شما توسط مجرب ترین تعمیرکاران واحد تعمیرات پرینتر کانن، عیب یابی و تعمیر شود.

روشن نشدن پرینتر

دلایل روشن نشدن پرینتر

اگر چاپگر شما روشن نمی شود، قبل از هرگونه اقدام تعمیراتی، عوامل ساده تر را چک کنید. به عنوان مثال مطمئن شوید که درب دسته باز نباشد؛ چون در این صورت پرینتر روشن نمی شود. همچنین اگر کابل برق یا پریز برقی که پرینتر به آن متصل است ایراد داشته باشند، دستگاه روشن نمی شود. حتی گاهی مشکلات نرم افزاری موجب روشن نشدن پرینتر می شوند. توضیح این که در بسیاری از چاپگرها دکمه پاور یک دکمه کاملا سخت افزاری نیست که مسئولیت روشن و یا خاموش کردن پرینتر را به عهده داشته باشد. بلکه کلیدی نیمه سخت افزاری و نیمه نرم افزاری است که بنا به نوع فشردن آن کاربری های متفاوتی دارد. اگر از این موارد و صحت و درستی آنها مطمئن شدید، احتمالا قطعاتی همچون برد، پاور و … آسیب دیده اند و باید به فکر تعمیر تخصصی پرینتر در یک تعمیرگاه معتبر باشید.

 راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن چاپگر

1. رفع مشکلات برق و اتصالات

در صورت روشن نشدن پرینتر، پریزی را که دستگاه به آن متصل است بررسی کنید. بهترین روش آزمایش، استفاده از یک وسیله برقی مطمئن دیگر است. در صورتی که پریز سالم است و از محافظ برق استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که محافظ به علت استهلاک، میزان برق مورد نیاز را به دستگاه نرساند. بد نیست که پرینتر را مستقیماً به پریز برق وصل کنید تا مطمئن شوید. همچنین کابل برق را چک کرده و در صورت امکان، از یک کابل دیگر برای اتصال دستگاه به برق استفاده کنید. اگر کابل آسیب دیده و یا کار نمی کند، آن را تعویض کنید.

2. بررسی کابل و آداپتور خارجی پرینتر

کار دیگری که خودتان می توانید برای حل مشکل روشن نشدن پرینتر انجام دهید، چک کردن کابل و آداپتور خارجی این دستگاه است. ابتدا کابل پرینتر را مورد بررسی قرار دهید تا دچار قطعی، تا خوردگی و یا آسیب ظاهری نباشد. اگر به کابل دیگری دسترسی دارید، دستگاه را با کابل جدید و سالم تست کنید. اگر پرینتر روشن شد، مشکل از کابل است. برخی از مدلها مجهز به یک آداپتور خارجی هستند که بخشی از برد پاور یا تغذیه را در خود جای داده است. در این صورت کابل را از برق و پرینتر جدا کنید. سپس کابل را از آداپتور نیز (در صورت امکان) جدا کنید. به مدت 30 ثانیه صبر کنید و کابل ها را دوباره به چاپگر وصل کرده و آن را روشن کنید. در صورتی که همچنان پرینتر روشن نشد، با یک تعمیرکار مجرب و مطمئن تماس بگیرید تا دستگاه را به صورت تخصصی بررسی کند.

روشن نشدن پرینتر

تعمیر برد پاور چاپگر

در برخی موارد، روشن نشدن پرینتر مربوط به خرابی برد پاور پرینتر کانن است و تنها با تعمیر یا تعویض این قطعه می توان مشکل را برطرف کرد. برد منبع تغذیه، وظیفه تامین و کنترل جریان برق ورودی دستگاه در بخش های مختلف مدار را به عهده دارد. اگر این قطعه به هر دلیلی از کار بیفتد، مشکلاتی در چاپگر ایجاد می شود که یکی از آنها روشن نشدن دستگاه است.

 تعمیر مین برد پرینتر

آخرین راهکار برای حل مشکل روشن نشدن پرینتر، تعمیر مین برد پرینتر کانن یا تعویض این قطعه است. مین برد، یا برد منطقی، وظیفه کنترل فرایند چاپ و کارکرد دستگاه را به عهده دارد. اگر این قطعه از کار بیفتد یا درست کار نکنند، ممکن است چاپگر روشن نشود و یا به درستی کار نکند. همانند مورد بالا، تعمیر این برد نیز به دانش و تجهیزات تخصصی نیاز دارد. البته در بسیاری از موارد هم مین برد قابل تعمیر نبوده و نیاز به تعویض این قطعه است.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید