نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور پرینتر کانن

یکی از دردسر سازترین مشکلاتی که ممکن است در حین کار با پرینترها و ماشین های چاپ اتفاق بیفتد، روشن نشدن آن هاست. متاسفانه این مشکل می تواند به کنسل شدن ناگهانی بسیاری از فعالیت های اداری ختم شود. خرابی برد پاور دلیل اصلی روشن نشدن پرینتر است. تعمیر برد پاور پرینتر کانن موضوع مهمی است که باید طبق پارامترهای استاندارد صورت پذیرد. ادامه یافتن اختلالات برد پاور می تواند منجر به سوختن بسیاری از قطعات اصلی پرینتر چون مین برد و مدارهای تشکیل دهنده ی آن شود. در ادامه به تشریح کلیه ی جوانب تعمیراتی برد پاور پرینتر canon می پردازیم.

تعمیر برد پاور پرینتر کانن

خرابی برد پاور پرینتر کانن

خرابی برد پاور پرینتر فارغ از برند سازنده ی چاپگر اتفاق می افتد. از کار افتادگی برد پاور پرینتر کانن و یا سایر برندهای موجود در بازار براساس یکی از دلایل زیر نمایان می گردد:

1. استهلاک و استفاده ی بی رویه از پرینتر

هر پرینتر دارای یک ظرفیت ساختاری مشخص و تعیین شده است. بی توجهی به ظرفیت ماهیانه ی پرینتر و استفاده ی طولانی مدت از آن می تواند باعث گرم شدن بیش از حد برد پاور شود. این گرما به راحتی کارایی برد پاور را مختل کرده و به مرور باعث ضعیف شدن آن خواهد شد. در طول روز زمانی را برای استراحت پرینتر کانن در نظر بگیرید تا اثر منفی استهلاک کاهش یابد.

2. اصابت ضربه به بدنه ی پرینتر


بسیاری از پرینترهای کانن، سیستم های چندکاره ی غول پیکر هستند. از این رو حمل و نقل آن ها می تواند برای کاربران عادی مشکل باشد. اگر احساس می کند برای پروسه ی حمل و نصب پرینتر کانن نیاز به کمک دارید، از تکان دادن ناشیانه ی پرینتر بپرهیزید. یک ضربه ی نسبتا جزیی خیلی ساده کارایی برد پاور پرینتر کانن و یا دیگر برندهای تولید کننده را نابود می سازد.

3. عدم توجه به سرویس های دوره ای پرینتر


فراموش نکنید که برد پاور پرینتر قطعه ی حساس و آسیب پذیری است. این قطعه در اثر انباشته شدن ذرات گرد و غبار نیز از عملکرد اصلی خود دور می شود. سرویس های دوره ای راهی برای احیای کارایی برد پاور و دیگر اجزای تشکیل دهنده ی پرینتر می باشند.

4. عبور ولتاژهای غیر استاندارد از درون پرینتر


نوسان برق ساختمان دلیل دیگری برای خرابی برد پاور پرینتر canon می باشد. برای جلوگیری از عبور ولتاژهای غیر استاندارد از استفاده ی سه راهی برق بپرهیزید و یک پریز جداگانه به پرینتر اختصاص دهید.

تعمیر یا تعویض برد پاور پرینتر canon؟


نحوه ی ترمیم وضعیت ساختاری برد پاور پرینتر کانن بستگی به شدت خرابی آن دارد. همان طور که اشاره شد، گاهی اوقات تعمیر برد پاور پرینتر canon با پاکسازی اصولی آن به اتمام می رسد. اما در برخی مواقع نیز ممکن است برای استفاده ی دوباره از پرینتر هیچ راهی جز تعویض برد پاور وجود نداشته باشد.

در این حالت باید به طور حتم تعویض با نمونه ی اورجینال مشابه انجام شود. یک ناهماهنگی جزیی می تواند باعث سوختگی کامل پرینتر شود. چراکه برد پاور وظیفه ی تقسیم بندی ولتاژ دریافتی از پریز برق ساختمان را برعهده دارد. ریسک مراجعه به مراکز ناشناس را از یاد ببرید و برای تعمیر برد پاور پرینترهای کانن به نمایندگی رسمی کانن مراجعه کنید.

3.7/5 (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید