نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش کالیبره کردن پرینتر لیزری

کالیبره کردن پرینتر لیزری به منظور تنظیم کیفیت رنگ دستگاه مطابق با استاندارد کارخانه سازنده ضرورت دارد. پس از انجام عملیات کالیبراسیون طیف رنگ های ارائه شده از نظر کیفیت و دقت دقیقا همان چیزی می شود که انتظار دارید‌. انجام این کار چندان دشوار نیست، کافی ست مقاله پیش رو را مطالعه نمایید تا با نحوه کالیبره کردن چاپگر لیزری آشنا شوید.

آموزش کالیبره کردن پرینتر لیزری

چرا کالیبره کردن پرینتر لیزری اهمیت دارد؟

کارشناسان تعمیر پرینتر کانن می گویند : هدف از انجام کالیبراسیون این است که اسناد چاپی کیفیت بالاتری داشته باشند و تمامی رنگ ‌ها طبیعی نشان داده شوند. چنانچه نسبت به این موضوع بی توجهی شود، ممکن است که رنگ ها تیره تر یا روشن تر از واقعیت به چاپ برسند که این امر می تواند تا حد زیادی از کیفیت چاپ بکاهد.

از سوی دیگر عدم توجه به کالیبره کردن پرینتر لیزری باعث ایجاد سایه روی اسناد می شود و منظره ناخوشایندی را در تصاویر چاپ شده به وجود می آورد. در صورتی که پرینتر لیزری را کالیبره نکنید، ممکن است که یکی از مشکلات زیر در اسناد چاپی دیده شود:

روش های کالیبره کردن چاپگر لیزری

دو راه کار اصلی برای کالیبره کردن چاپگر لیزری وجود دارد که عبارتند از:

کالیبره کردن به صورت اتوماتیک

یکی از راحت ترین متدهایی که برای کالیبراسیون مورد استفاده قرار می گیرد، روش اتوماتیک است. در واقع شرکت های سازنده، این مدل چاپگرها را به نحوی طراحی کرده اند که هر 48 ساعت یک بار به طور خودکار کالیبره می شوند.

برای این که عملیات کالیبره کردن پرینتر لیزری به صورت اتوماتیک انجام گیرد، لازم است که چاپگر روشن بوده و طی دو روز گذشته از آن استفاده شده باشد. در این حالت اگر کارتریج دستگاه تعویض گردد، پروسه کالیبراسیون خودکار انجام پذیرفته و رنگ ها کاملا طبیعی دیده می شوند.

کالیبره کردن پرینتر به صورت دستی

تکنیک دیگر این است که کالیبره کردن چاپگر را به روش دستی انجام دهید. کالیبراسیون دستی نیز موجب حفظ کیفیت رنگ های دستگاه‌ می شود، البته استفاده از این روش کمتر رواج دارد.

  • به این منظور باید از طریق نمایشگر پرینتر لیزری به قسمت تنظیمات بروید. در مرحله بعد system setup را انتخاب نمایید.
کالیبره کردن چاپگر لیزری

 

در نهایت آیتم print quality را برگزینید تا رنگ های اسناد چاپی طبیعی تر نشان داده شوند. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی پرینتر با نمایندگی کانن تماس بگیرید.

کالیبره کردن پرینتر لیزری

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید