نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش نکات عکاسی از انعکاس ها

دانستن نکات عکاسی از انعکاس ها موجب می شود که حتی کاربران تازه کار نیز بتوانند عکس های حرفه ای از انعکاس ها ثبت کنند. بازتاب ها در همه جا پیدا می شوند، از آیینه ها و شیشه ها گرفته تا رودخانه ها و دریاچه ها. در نظر داشتن نکات عکاسی از انعکاس ها موجب می شود که شما بتوانید با استفاده خلاقانه تر از انعکاس ها عکس های بسیار خیره کننده ای ثبت کنید، حتی با دوربین موبایل! از همین رو ما این مقاله را به آموزش عکاسی از انعکاس ها اختصاص داده ایم. 

کاربران دوربین های حرفه ای کانن و حتی کاربران علاقمند به عکاسی با موبایل، می توانند با بکارگیری این نکات، جلوه زیباتری به عکس های خود دهند. در صورتی که دوربین کانن شما دچار ایراد شد، می توانید برای رفع آن به نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید.

آموزش نکات عکاسی از انعکاس ها

مهم ترین نکات و موارد عکاسی از انعکاس ها

اولین مورد از نکات عکاسی از انعکاس ها به پیدا کردن سطوح مناسب اختصاص دارد. همانطور که می دانید، انعکاس از تمامی سطوح اتفاق نمی افتد. به عنوان مثال، آب ساکن یکی از بهترین موادی است که بازتاب ایجاد می کند. از نکاتی که درآموزش عکاسی از انعکاس ها گفته می شود این است که برای گرفتن عکس های حرفه ای نیازی به حجم زیاد آب ساکن ندارید. در واقع اگر کادر مناسب را پیدا کنید، حتی یک گودال پر از آب نیز می تواند یک فرصت عالی برای ثبت عکس های حرفه ای باشد. در هنگام پیدا کردن آب های راکد توجه داشته باشید که آب های کوچک تر و کم عمق تر به دلیل طولانی تر شدن جریان هوا، فضای مناسب تری برای عکاسی از بازتاب ها فراهم می کنند.

از جمله سطوح دیگری که می توانند بازتاب های هیجان انگیزی برای عکاسی فراهم کنند عبارتند از سطوح فلزی، شیشه، سنگ های مرمر و دیگر سنگ های صیقلی. پیدا کردن سطوح انعکاسی در شهرها ساده بوده و تنها کافی است که چشمان خود را به دیدن انعکاس عادت دهید. در این صورت می توانید عکس های بی نظیری حتی از مناظر ساده و کسل کننده ثبت کنید.

تجهیزات لازم برای آموزش عکاسی از انعکاس ها

اگرچه بسیاری معتقدند که برای عکاسی غیرحرفه ای نیازی به تجهیزات نیست، اما یکی از مواردی که در نکات عکاسی از انعکاس ها گفته می شود، تجهیزات مناسب است. البته در این بخش منظور از تجهیزات، لوازم گران قیمت و فوق حرفه ای نیست. در واقع در دوره های آموزش عکاسی از انعکاس ها گفته می شود که حتی داشتن یک سه پایه نیز موجب می شود که بتوانید عکس های بسیار حرفه ای تری از انعکاس ها ثبت کنید. در صورتی که به عکس برداری از بازتاب ها علاقه دارید بهتر است سراغ سه پایه هایی بروید که امکان پایین آمدن را فراهم می کنند. مورد بعدی که در ثبت عکس از انعکاس ها اهمیت دارد انتخاب لنز مناسب است

یکی از بهترین انتخابات برای عکس برداری از انعکاس لنز واید است. محدوده کانونی مناسب برای این منظور نیز بین 15 میلی متر تا 30 میلی متر در فول فریم است. البته توجه داشته باشید که اگر سوژه مورد نظر شما در فاصله دوری قرار دارد می توانید از لنزهای میان رده در حدود 35 میلی متر نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام عکاسی از انعکاس، استفاده از فیلتر پلاریزه موجب از بین رفتن بازتاب می شود

سوژه های جذاب برای عکاسی از انعکاس ها

در ادامه آموزش عکاسی از انعکاس ها به بررسی چند مورد از سوژه هایی که می توانند برای عکاسی از انعکاس ها جذاب باشند می پردازیم:

عکاسی از آسمان

بسیاری از افراد در هنگام دیدن آسمان، یک کادر مشخص در لنز دوربین پیدا کرده و شروع به عکس برداری از سوژه های مورد نظر در آسمان می کنند. اما یک مورد جذاب تر برای عکاسی از آسمان، ثبت عکس انعکاس آسمان در یک گودال آب است. ثبت عکس آسمان از زاویه یک گودال آب می تواند بسیار خلاقانه بوده و عکس های شما را بی نظیر کند.

ایجاد انعکاس

یکی از مواردی که در آموزش عکاسی از انعکاس ها گفته می شود این است که خود را به کادرهای طبیعی محدود نکنید و در صورت امکان سوژه خودتان را ایجاد کنید. به عنوان مثال در بسیاری از موارد استفاده از یک آیینه یا حتی یک بطری آب می تواند بازتاب های بسیار بی نظیری ایجاد کند. یکی دیگر از نکات عکاسی از انعکاس ها این است که در صورتی که انعکاس ایجاد شده از این طریق کوچک باشد می توانید از لنزهای واید برای بزرگتر کردن انعکاس ثبت شده استفاده کنید

ایجاد اشکال متقارن

گاهی اوقات می توان با استفاده از بازتاب ها اشکال متقارنی در عکس اضافه کرد. به عنوان مثال می توانید از انعکاس قوس پل بر روی رودخانه یک قوس کامل در عکس ایجاد کرده تصویر جالبی ثبت کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید