نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمایی کامل و جامع برای تمامی ارورهای دوربین کانن

دوربین های مدرن و مدل های جدیدی که به بازار می آیند دیگر برخلاف دوربین های قدیمی یک دستگاه مکانیکی ساده نیستند. در این دوربین ها قطعات مختلف الکترونیکی، مدارها و نرم افزارهای پیچیده ای به کار رفته که به نوبه خود می توانند کار کردن با این دوربین ها را برای کاربران جدید مشکل کنند. یکی از عواملی که در دوربین های جدید کانن ممکن است کاربر با آن ها مواجه شود نشان داده شدن ارورهای دوربین کانن روی صفحه نمایش است.

خطاهای دوربین کانن طیف وسیعی دارد و هر یک معنا و مفهوم متفاوتی را دارد. کاربر می تواند با بررسی این کدهای خطا، بدون مراجعه به مراکز تعمیراتی این ارورهای دوربین canon را برطرف کرده و به ادامه کار با دوربین خود بپردازد. در ادامه این مقاله از نمایندگی کانن تمامی خطاهای دوربین canon، مفهوم آن ها و همچنین روش های برطرف کردن آن ها آورده شده است.

رفع ارور های دوربین کانن

برطرف کردن ارورهای دوربین کانن

کد خطاهایی که در ادامه می آیند تقریبا در میان تمامی دوربین های دیجیتال در سری EOS مشترک هستند:

نام ارور: Error 01

متن ارور

communications between the camera and lens is faulty. Clean the lens contacts.

علت بروز کد خطا: بروز ایراد در پین های محل اتصال لنز

راه حل

با فراهم کردن یک پارچه تمیز، خشک و نرم و با نهایت دقت و حساسیت اقدام به تمیز کردن کانکتورهای مشخص شده یا همان محل اتصال لنز به دوربین کنید. اگر در مورد لنز دوربین نیز دچار مشکل هستید می توانید به مقاله تعمیر لنز دوربین کانن مراجعه نمایید.


نام ارور: Error 02

متن ارور

 Card cannot be accessed. Reinsert/ change card or format card with camera.

علت صدور: مشکلات موجود در شناسایی شدن کارت حافظه

راه حل

این مورد از ارورهای دوربین کانن جزو خطاهای معمول بوده و به نسبت بقیه ارورها ممکن است بیشتر رخ دهد. در چنین مواردی عموما کارت حافظه توسط دوربین به درستی شناسایی نشده و برای رفع آن کافی است کارت حافظه را بررسی کرده و یک مرتبه آن را از جای خود بیرون آورده و دوباره نصب کنید


نام ارور: Error 04

متن ارور

 cannot save images because card is full. Replace card.

دلیل نمایش: پر شدن کارت حافظه

نحوه برطرف کردن

 این ارور نیز جزو معمول ترین خطاهای دوربین کانن است و به علتی فوق العاده ساده رخ می دهد! پر شدن کارت حافظه و عدم امکان ذخیره عکس ها توسط دوربین. پس برای رفع این مورد کافی است مموری دوربین را تخلیه کنید تا فضا برای ذخیره عکس های جدید باز شود.


کد خطاهای دوربین کانن

بررسی کد خطاهای دوربین کانن

نام ارور: Error 05

پیغام خطا:

The built-in flash could not be raised. Turn the camera off and on again.

علت بروز: مشکلات فلاش

راه حل

این ارور در دوربین های مجهز به فلاش رخ می دهد و نشانه بروز ایرادی در فلاش دوربین کانن است. برای حل این مشکل باید فلاش را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شئ خارجی در آن گیر نکرده است. در مواردی نیز ممکن است خود فلاش گیر کرده باشد و امکان باز شدن آن فراهم نباشد. از آن جا که فلاش دوربین حساس است و هرگونه ضربه و فشار می تواند باعث بروز مشکلات ثانویه در آن شود، در این مورد از ارورهای دوربین کانن می توانید برای حل مشکل از تکنسین های تعمیرات دوربین کانن در نمایندگی کانن کمک بخواهید.


نام ارور: Error 06

پیغام خطا:

 Sensor cleaning is not possible. Turn the camera off and on again.

علت بروز ارور: مشکلات سیستم تمیز کننده حسگر

روش برطرف کردن

این ارور نیز عموما در زمان هایی رخ می دهد که سیستم تمیز کننده حسگر با اختلال مواجه شده باشد. متاسفانه در این مورد نیز امکان برطرف کردن خطا توسط کاربر وجود ندارد و نیاز به تکنسین های مجرب برای رفع آن است.


نام ارور: Error 99

پیغام خطا:

 Shooting is not possible. Turn the power switch to and again or re-install the battery.

علت بروز ارور: به خرابی در قطعه خاصی اشاره نمی کند

راه حل برطرف کردن: در دستگاه هایی که مدل آن ها مربوط به سال های قبل از 2007 است این سری ارورهای دوربین کانن نشان داده می شوند. متاسفانه در سیستم های قدیمی تر خطاهای دوربین کانن به صورت واضح محل ایراد را نشان نمی دهند و کاربر برای رفع این ارورها باید قسمت های مختلف دوربین را چک کند یا از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرد.


نام ارور: Error 10

پیغام خطا:

 Shooting is not possible due to an error. Turn the camera off and on again.

علت: وجود اختلال در فایل

راه حل برطرف کردن

خوشبختانه این ارور برخلاف مورد قبلی ارورهای دوربین کانن در دوربین canon تولید شده در سال های بعد از 2007 است و به طور دقیق محل بروز مشکل را نشان می دهد. این خطا مربوط به فایل بوده و بیان می کند که دستگاه به دلایلی نمی تواند فایل را روی کارت حافظه بنویسد. در صورت بروز این خطاهای دوربین کانن باید تغییراتی در کارت حافظه ایجاد کنید، می توانید یک مرتبه آن را بیرون آورده و دوباره جا بزنید، یک سری از فایل های آن را تخلیه کنید یا از یک کارت حافظه دیگر کمک بگیرید.


نام ارور: Error 20

پیغام خطا:

 Shooting is not possible due to an error. Turn the camera off and on again or re-install the battery.

علت بروز ارور: اختلالات بخش های مکانیکی دوربین

راه حل برطرف کردن: ظاهر شدن این ارور روی صفحه نمایشگر دوربین به معنی ایراد در قسمت های مکانیکی اعم از شاتر، دیافراگم و غیره است. بنابراین برای این مشکل باید تمامی قسمت های مکانیکی را بررسی کرده و اگر دچار خطا یا قفل شدگی هستند آن را برطرف نمایید.


نام ارور: Error 30

پیغام خطا:.

 Shooting is not possible due to an error. Turn the camera off and on again or re-install the battery.

علت بروز ارور: اشکالات شاتر

راه حل برطرف کردن: بروز این ارور به معنی اختلال در عملکرد شاتر دوربین است. این اختلال می تواند مکانیکی یا الکترونیکی باشد. بنابراین با بررسی شاتر و رفع ایراد این ارور نیز برطرف می شود.


نام ارور: Error 40 از سری ارورهای دوربین کانن

علت بروز ارور: مشکلات منبع انرژی

راه حل برطرف کردن: در بین خطاهای دوربین کانن این کد خطا عموما به دلیل اختلالات باتری بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. کاربران محترم باید توجه داشته باشند که این خطا ربطی به ضعیف بودن باتری یا شارژ نداشتن آن ندارد، بلکه به معنی ایراد در باتری و نیاز آن به تعمیر است.


نام ارور: Error 50

علت بروز ارور: اشکال الکترونیکی در قطعات

راه حل برطرف کردن: این ایراد نیز مربوط به تداخل قسمت های الکترونیکی یا ارتباطات آن ها است. اما از آن جا که برخلاف بیشتر خطاهای دوربین canon در این مورد منشا اختلال به صورت دقیق مشخص نیست، برای رفع آن باید به تکنسین های تعمیرات مراجعه کرد.


نام ارور: Error 70

پیغام خطا:

 Shooting is not possible due to an error. Turn the camera off and on again or re-install the battery.

علت بروز ارور: مشکلات مربوط به کارت حافظه

چگونگی رفع کد خطا

این خطا به دلیل ایراد در ثبت و ذخیره تصاویر بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در بسیاری اوقات بروز این ارورهای دوربین کانن ناشی از ایرادات کارت حافظه بوده و با خاموش و روشن کردن دوربین برطرف می شود. هرچند که در برخی مواقع نیز ممکن است منشا اختلال مشکلات کلی تر و مهم تری در کارت حافظه باشد . صرفا با این روش ارور برطرف نشود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید