canon logo
اشتراک گذاری

دلیل چاپ کمرنگ پرینتر کانن چیست؟

آیا تا به حال شما هم با مشکل چاپ کمرنگ پرینتر کانن مواجه شده‌اید؟ این مشکلیست که بیشتر در پرینترهای مدل سیاه و سفید و رنگی لیزری دیده می‌شود، اما گاهی نیز پیش می‌آید که پرینترهای جوهر افشان نیز پس از شارژ کردن کارتریج با این مشکل مواجه می‌شوند.

چاپ کمرنگ پرینتر کانن

علت چاپ کمرنگ پرینتر کانن چیست و چگونه باید این مشکل را برطرف کرد؟ اما پیش از آنکه بخواهیم به راهکارهای برطرف کردن این مشکل بپردازیم، باید از دلایل این اتفاق مطلع شویم.

بررسی دلایل چاپ کمرنگ پرینتر کانن

مشکل چاپ کمرنگ پرینتر کانن می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. ممکن است به اندازه کافی جوهر یا پودر لازم برای چاپ روی برگه منتقل نشده باشد. میزان مصرف تونر اگر روی حالت اقتصادی قرار داشته باشد، ممکن است با این مشکل مواجه شوید. اگر مواد استفاده شده در داخل کارتریج نیز بی‌کیفیت باشد، منجر به کمرنگ چاپ شدن روی کاغذها می‌شود.

  • انتقال ناکافی جوهر روی برگه

در صورتی که می‌خواهید بدانید انتقال ناکافی جوهر روی برگه باعث چاپ کمرنگ پرینتر کانن شما شده است، می‌توانید در نرم افزار Office Word این را تست کنید. برای این کار از منو ابتدا وارد صفحه Print شوید، سپس به بخش Printer Properties بروید. در اینجا وارد زبانه Paper/Quality شوید، سپس مطمئن شوید که تیک گزینه‌ی Econo Mode غیرفعال است. اگر این تیک فعال باشد، پرینتر رنگ کمتری برای چاپ روی یک برگه صرف خواهد کرد.

  • شارژ کارتریج با مواد نامرغوب

دیگر دلیلی که می‌تواند باعث چاپ کمرنگ پرینتر کانن باشد، شارژ کارتریج است. بنابراین در هنگام شارژ کردن کارتریج پرینتر کانن باید حتماً این موارد را رعایت کنید. مطمئن باشید که پودر یا جوهری که برای کارتریج خود خریداری می‌کنید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. در هنگام خرید، حتماً به تاریخ انقضای آن دقت کنید. در صورتی که دانش کافی ندارید، کارتریج را خودتان شارژ نکنید و آن را به دست یک فرد متخصص بدهید. اگر هنگام شارژ کارتریج، درام به رنگ سبز درآمد این بدان معناست که وقت تعویض کارتریج شما فرا رسیده است. نکته‌ی دیگر این که فوم رول در داخل کارتریج به مرور زمان کیفیت خود را از دست می‌دهد. ممکن است آن دلیل کمرنگ چاپ شدن صفحات شما باشد.

  • استفاده از کارتریج ارزان

و اما دلیل دیگر این مشکل، خرید کارتریج ارزان و بی‌کیفیت است. یک کارتریج که از کیفیت لازم برخوردار نباشد، می‌تواند به پرینتر شما آسیب‌های جدی وارد کند. حتی بعضاً‌ دیده می‌شود افراد سودجو کارتریج‌های استفاده شده را مجدداً بسته بندی کرده و به عنوان کارتریج نو به فروش می‌رسانند. توصیه می‌کنیم حتماً‌ از مراکز معتبر کارتریج پرینتر خود را تهیه کنید.

5/5 (61 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید