نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ارورهای پرینتر کانن و روش های رفع آنها

پرینتر های کانن امروزه یکی از پرکاربردترین پرینترهای مورد استفاده در شرکت ها ، دفترهای اداری و منازل هستند. اما این دستگاه چاپ نیز مانند دیگر برندها شامل کدهای خطایی است که به هنگام بروز یک مشکل در پرینتر به نمایش در می آیند و کاربران به دنبال روش هایی برای رفع آنها هستند که ما در این مقاله از نمایندگی کانن سعی داشته ایم تا اکثر ارورهای پرینتر کانن و روش های رفع آنها را به شما ارائه دهیم پس تا انتهای این مقاله از نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن با ما همراه باشید.

ارورهای پرینتر کانن

اگر در پرینتر شما یک پیغام خطا ظاهر شده به آسانی با 👈 ریست پرینتر کانن 👉 مشکلات احتمالی دستگاه را برطرف کنید

کدهای خطای پرینتر کانن روش های رفع آن

کد خطای B200 یکی از ارورهای پرینتر کانن بوده که به معنای بروز مشکل در هد دستگاه است ، زیرا عواملی مانند نامناسب بودن ولتاژ و دما می تواند باعث بروز مشکل در این قسمت شود. برای رفع این خطا در دستگاه چاپ کانن باید آن را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس بعد از خاموش و خنک شدن پرینتر باید محفظه آن را باز کرده و ببینید که آیا مواردی مانند :

 • خرده های کاغذ 
 • گیره 
 • پنبه یا دیگر اشیای خارجی داخل دستگاه گیر کرده است یا خیر

بعد از آن باید کارتریج ها را به آرامی از دستگاه چاپ کانن بیرون آورده و با دقت آنها را تمیز کرده و مجدد داخل دستگاه قرار دهید.

کد خطای 5B00

کد خطای 5B00 یکی دیگر از مواردی است که می توان در مقاله “ارورهای پرینتر کانن و روش های رفع آنها” به آن اشاره کرد. این کد زمانی در دستگاه های چاپ نشان داده می شود که آن دستگاه نیاز به ریست داشته باشد. البته موارد دیگری که می توانند در ظاهر شدن این ارور نقش داشته باشند عبارتند از :

 • استفاده از تانک کارتریج 
 • نیاز به شارژ جوهر 
 • نشتی جوهر داخل پرینتر

برای رفع این ارور در پرینتر کانن باید آن را خاموش کرده و از برق جدا کنید سپس درب کارتریج پرینتر کانن را باز کرده و دکمه روشن و خاموش دستگاه را فشار داده و همزمان دو شاخه برق پرینتر را به پریز وصل کنید ؛ همچنان دکمه روشن و خاموش را نگه داشته تا چاپگر دوباره تنظیمات خود را راه اندازی کند ، پس از روشن شدن تمامی چراغ ها دستتان را از روی دکمه بردارید.

کد خطای 5011

کد خطای 5011 این مورد نیز یکی دیگر از ارورهایی است که می تواند در کدهای خطای پرینتر کانن و روش های رفع آنها ، بدان پرداخت. این ارور به نشان دهنده ی یک مشکل اساسی در روند کار دستگاه است. برای رفع این مشکل در چاپگر کانن کافیست آن را خاموش کرده و از برق بکشید و بعد از چند دقیقه دوباره دستگاه را به برق وصل کرده و روشن کنید.

کد خطا 1000

کد خطا 1000 این کد به این معنی است که کاغذ در کاغذکش بالا (ADF) وجود ندارد.

کد خطا 1281

کد خطا 1281 این ارور یکی دیگر از مواردی است که می توان در ارورهای پرینتر کانن و روش های رفع آنها ، بدان اشاره کرد. این کد یعنی درب دستگاه جلویی در موقعیت بالا قرار گرفته است و برای رفع آن باید درب جلو را پایین آورده و دکمه Resume/Cancel را فشار دهید.

ارور پرینتر کانن

کد خطا 1284

کد خطا 1284 این مورد نیز یکی دیگر از کد های خطای پرینتر کانن بوده که یعنی درب جلویی دستگاه در موقعیت پایین است و روش رفع آن نیز به این صورت است که درب جلو را بالا آورده و دکمه Resume/Cancel را فشار دهید.

 گاهی ممکن است دستورات پرینت با ارور مواجه شده و اجرا نشوند و باید با پاک کردن حافظه پرینتر کانن 👉 مشکل را رفع کنید پس یه سر به اینجا بزن

دیگر کدهای خطای پرینتر کانن

 • کد خطا 1305 یعنی گیر کردن کاغذ در کاغذکش بالا یا گیر کردن کاغذ در کاغذکش جلو
 • کد خطا 1320 این ارور در دستگاه کپی و پرینتر کانن به معنی این است که چاپ از درب جلو ناقص است
 • کد خطای 1403/1401 این کد یکی دیگر از مواردی است که می توان در مقاله “ارورهای پرینتر کانن و روش های رفع آنها” به آن اشاره کرد. این ارور یعنی اینکه هد پرینتر به درستی نصب نشده است بدیهیست که برای رفع این مشکل باید هد را از داخل دستگاه بیرون آورده و آن را به درستی داخل دستگاه قرار دهیم.
 • کد خطا 1600/1660 یعنی جوهر وجود ندارد یا در حال تمام شدن است یا اینکه کارتریج وجود ندارد.
 • کد خطا 1680 این کد از ارورهای پرینتر کانن یعنی کارتریج اشتباه نصب شده است و برای رفع آن باید کارتریج را در جای رنگ مربوط به خود قرار دهید.
 • کد خطا 1681 یعنی دو کارتریج از یک رنگ قرار گرفته است.
 • کد خطا 1700 یعنی جوهر بیش از اندازه در دستگاه چاپ وجود دارد.
 • کد خطا 1841 دریچه داخلی باز است
 • کد خطا 1851 این ارور در دستگاه فتوکپی و پرینتر کانن به معنی این است که دریچه داخلی در هنگام چاپ بر روی کاغذ باز شود (چاپ می تواند ادامه داشته باشد)
 • کد خطا 1856 دریچه داخلی در هنگام چاپ بر روی کاغذ باز شود (چاپ نمی تواند ادامه داشته باشد)
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید