نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری

چراغ های قرار گرفته بر روی دستگاه های چاپ، در واقع راه‌های ارتباطی این دستگاه‌ها با کاربرشان هستند. به این معنی که اگر در این دستگاهها اشکالی به وجود بیاید و یا اتفاقی بیفتد، می توانند این موضوع را با چراغ ها یا پیام ها به کاربر خود اعلام می کنند. بنابراین بهتر است دارندگان و کاربران دستگاه های کپی و پرینتر از معنی و مفهوم روشن یا خاموش بودن یا حتی چشمک زدن این چراغ ها اطلاع داشته باشد.

اطلاع از این موارد کمک می کند تا کاربر بتواند بهترین ارتباط را با دستگاه برقرار کند و اقدامات مورد نیاز احتمالی را انجام دهد. برای مثال در پرینترهای لیزری اگر چراغ روشن/خاموش، سریع چشمک بزند، این ممکن است به معنای باز بودن درب کارتریج جوهر یا قرار گرفتن چاپگر در حالت خطا باشد.

از میان تمامی دستگاه های چاپ موضوع این مقاله را به چاپگرهای لیزری و مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری قرار داده‌ایم. اگر از کاربران این دستگاه ها هستید می توانید با دنبال کردن این مقاله، با معنی چشمک زدن چراغ های پرینترهای لیزری آشنا شوید. شما می توانید در صورت بروز اشکال جدی در دستگاههای خود با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعمیر کاغذکش پرینتر کانن

سوالات مربوط به چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری

چشمک زدن لامپ روی مخزن جوهر پرینتر لیزری به چه معناست؟

یکی از چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری که می تواند فعال شود لامپ روی مخزن جوهر است. اگر لامپ روی مخزن جوهر چشمک می زند، ممکن است جوهر تمام شده باشد. توصیه ما در صورت مشاهده این وضعیت و چشمک زدن این لامپ، تعویض مخزن جوهر است. اگر چاپ در حال انجام است و می خواهید به چاپ ادامه دهید، دکمه RESUME / CANCEL را با مخزن جوهر نصب شده فشار دهید. با این کار می توانید به چاپ توسط دستگاه ادامه دهید.

چراغ زرد در چاپگر Canon به چه معناست؟

یکی دیگر از چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری چراغ که ممکن است فعال شود چراغ زردی است که در واقع مفهوم آن بروز اشکال در کاغذ پرینتر است. هنگامی که خطایی در چاپ رخ می دهد مثلا کاغذ دستگاه تمام شده باشد یا کاغذ گیر کرده باشد، «پیام عیب یابی» به طور خودکار نمایش داده می شود.

 پیام نمایش داده شده توسط دستگاه را بخوانید و دستور داده شده در پیام را انجام دهید. هنگامی که خطایی رخ می دهد، چراغ هشدار به رنگ نارنجی چشمک می زند و یک کد پشتیبانی (شماره خطا) روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود.

چراغ چشمک زن نارنجی روی چاپگر به چه معناست؟

از دیگر چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری که قابلیت فعال شدن دارد، چراغ چشمک زن نارنجی رنگ است. هنگامی که چراغ چشمک زن نارنجی پرینتر فعال می شود و شروع به چشمک زدن می کند، این اتفاق بیشتر به معنای وجود برخی مشکلات مربوط به کارتریج چاپگر، تونر کارتریج پرینتر یا وجود خرابی در تنظیمات پیکربندی است. 

بدیهی است برای متوقف کردن فعالیت این چراغ می بایست مواردی چون کارتریج، تونر یا تنظیمات پیکربندی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

نشانگر (زنگ هشدار) یا Alarm :

هنگام گیر کردن کاغذ در پرینتر یا مشکلات دیگر، روشن می شود یا چشمک می زند. پس از پیام نمایش داده شده در پنل چاپگر، توصیه میشود با نمایندگی کانن تماس بگیرید. 

چگونه می توانم چشمک زدن پرینتر Canon را متوقف کنم؟

اگر قصد دارید چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری خود را خاموش کنید بهتر است پیش از این کار دلیل فعال شدن این چراغ ها را بررسی کنید. چون فعال شدن و چشمک زدن هر یک از این چراغ ها، می تواند ناشی از وجود اشکالی در دستگاه باشد. پس علت را بررسی کرده و بر این اساس مشکل پیش آمده را رفع کنید. به طور کلی برای متوقف کردن چشمک زدن پرینتر کانن می توانید دستور ارائه شده در این بخش را دنبال کنید. چاپگر را خاموش کنید.

سپس “Resume” را فشار دهید و بدون رها کردن دکمه، “Power” را فشار دهید تا زمانی که یک بوق به صدا درآید یا LED سبز رنگ روشن شود. در ادامه “Resume” را همزمان با نگه داشتن “Power” رها کنید. سپس Resume را دو بار فشار دهید و دو دکمه را رها کنید. هنگامی که چراغ ها چشمک نمی زنند، “Resume” را 3 بار فشار دهید. برای تأیید، «Power» را فشار دهید.

متوقف کردن چشمک زدن پرینتر کانن

چرا چراغ WIFI چاپگر من چشمک می زند؟

از دیگر چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری، چراغ مربوط به وای فای این دستگاه است. هنگامی که چاپگر در حال تلاش برای اتصال به روتر بی سیم یا نقطه دسترسی است، چراغ بی سیم شروع به چشمک زدن می کند. چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره چراغ را بررسی کنید.

اگر چاپگر اتصال برقرار کرد، چراغ چشمک زن بصورت خودکار غیر فعال می شود و شما می توانید کار چاپ را از سر بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر درباره شیوه اتصال چاپگر به وای فای می توانید به سایر مقالات موجود در سایت نمایندگی کانن مراجعه نمایید.

چرا چراغ آبی روی پرینتر کانن من چشمک می زند؟

از دیگر چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری، چراغ آبی رنگی است که نشان می دهد که بی سیم دستگاه روشن است، اما چاپگر به شبکه متصل نیست.

 در صورت مشاهده این چراغ چشمک زن، مطمئن شوید که چاپگر شما در محدوده سیگنال بی سیم قرار دارد. چراغ چشمک زن سریع نشان دهنده خطای بی سیم است. اگر چراغ آبی روشن است و چشمک نمی زند (ثابت است) اتصال بی سیم برقرار شده است و می توانید چاپ کنید.

مثلث نارنجی در چاپگر Canon به چه معناست؟

هنگامی که یک خطای چاپگر رخ می دهد، چراغ هشدار مانند شکل زیر به رنگ نارنجی چشمک می زند. تعداد فلاش ها نشان دهنده نوع خطای رخ داده است. فلاش ها را بشمارید و برای تصحیح خطا اقدام مناسب را انجام دهید. چراغ برق سبز چشمک می زند.

نمایندگی تعمیر پرینتر کانن

اگر در طول کار با پرینتر متوجه فعال شدن چراغ های چشمک زن پرینترهای لیزری شدید و مفهوم این چراغ ها را نمی دانستید می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. کارشناسان ما در طول این تماس کنار شما خواهند بود و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

به علاوه در صورت جدی بودن مشکل پیش آمده در پرینتر می توانید درخواست خود مبنی بر نیاز به سرویس در محل پرینتر کانن را ثبت نمایید. بلافاصله پس از این تماس کارشناسان ما در محل حضور یافته و اقدامات لازم را بر روی دستگاه انجام می دهند. نکته دیگر اینکه کلیه سرویس های ارائه شده توسط کارشناسان این مرکز، مشمول گارانتی و ضمانت است.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید