جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کاغذکش پرینتر کانن

امروزه پرینترها یکی از پرکاربردترین دستگاه های موجود در بازار هستند که تقریبا در تمامی مراکز اداری، مدارس و حتی منازل می توان آن ها را پیدا کرد. کارکرد این دستگاه ها بسیار آسان بوده و عموما پیچیدگی خاصی ندارد. در برخی موارد اما ممکن است بعضی قطعات دستگاه دچار مشکل شوند و عملکرد چاپگر مختل شود. یکی از بخش هایی که ممکن است دچار مشکل شود کاغذکش پرینتر کانن است. همانطور که از اسمش مشخص است کاغذکش قطعه ای است که وظیفه انتقال کاغذ را بر عهده دارد و در فرآیند چاپ این قطعه اولین قطعه ای است که درگیر می شود.

در برخی موارد ممکن است کاغذکش عملکرد صحیح نداشته باشد و نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر کانن احساس شود. در این مورد باید توجه داشته باشید که هر مدل گیر کردن کاغذ در دستگاه لزوما نشانه خرابی کاغذکش و اقدام به تعمیر کاغذکش چاپگر کانن نمی باشد. اما اگر پس از بررسی ها مشخص شد که این قطعه مشکل دارد برای جلوگیری از هدر رفت کاغذ و پیش برد فرآیند چاپ به بهترین حالت ممکن بهتر است هرچه سریع تر نسبت به تعمیر پرینتر canon اقدام نمایید.

تعمیر کاغذکش پرینتر کانن

تعمیرکاغذکش پرینتر کانن یا تعویض آن

کاغذکش دستگاه کپی کانن یکی از قطعات بسیار حساس بوده و تعمیر آن نیاز به تخصص ویژه ای دارد. این قطعه به مرور زمان یا در اثر استفاده از کاغذهای نامناسب و دارای پارگی ممکن است دچار مشکل شود. گاهی ممکن است آسیب وارد شده جزئی بوده باشد و تعمیر کاغذکش پرینتر کانن به راحتی انجام شود.

اما چنان چه این قطعه دارای شکستگی یا ترک خوردگی باشد برای تعمیر کاغذکش چاپگر کانن باید قطعه آسیب دیده تعویض شود. در دستگاه های کپی عموما سه نوع کاغذکش وجود دارند که عبارتند از: کاغذکش ورودی، کاغذکش میانی و در نهایت کاغذکش خروجی. این سه مدل هر یک وظایف مختلفی بر عهده دارند و خرابی آن ها نشانه های متفاوتی دارد.

با توجه به این که قطعه آسیب دیده کدام یک از این کاغذکش ها است و میزان آسیب دیدگی چقدر است ممکن است تکنسین تعمیرات تشخیص دهد که برای کارکرد بهتر دستگاه کپی باید این قطعه تعویض شود.بنابراین در هنگام خرابی کاغذکش پرینتر کانن مهارت تکنسین و همچنین استفاده از قطعات اصل و با کیفیت نکته بسیار مهمی است و باید به آن نهایت توجه را داشته باشید.

مشکلات رایج کاغذکش پرینتر

به طور کلی مشکلات متفاوتی ممکن است در هنگام کار با پرینتر نمود پیدا کنند که هر یک می تواند راهکار تعمیراتی متفاوتی داشته باشد. در ادامه به بررسی تعدادی از این مشکلات و نحوه تعمیر کاغذکش چاپگر کانن می پردازیم:

گیر کردن کاغذ در ورودی

زمانی این مشکل به وجود می آید که کاغذ در ADF اصلا حرکت نکند. این مورد ممکن است در اثر فرسوده بودن کاغذکش، عمل نکردن سلونوئید یا وجود هرگونه ایراد در یونیت کاغذکش به وجود بیاید. در این مورد باید دستگاه به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و منشا دقیق این اختلال را پیدا کرده و برای تعمیر کاغذکش پرینتر کانن باید قطعه ای که مشکل دارد را تعویض یا در صورت امکان آن را تعمیر کرد. اگر متوجه شدید که مشکل از یونیت درام دستگاه شما است می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله تعمیر یونیت درام کپی کانن و همچنین مقاله تعمیر یونیت فیوزینگ کپی کانن مراجعه نمایید.

تعمیرات کاغذکش پرینتر کانن

خارج نشدن کاغذ از ADF

یکی دیگر از نشانه های خرابی کاغذکش یا فیدهای عبور کاغذ این است که کاغذ به درستی وارد ADF می شود اما در هنگام خروج از آن با مشکل مواجه می شود. در این صورت برای برطرف کردن این اختلال و تعمیر کاغذکش چاپگر کانن باید ابتدا قطعه ای که دچار مشکل شده را تمیز کرد و عملکرد دستگاه را دوباره بررسی کرد. اگر خروج کاغذ از ADF کماکان با مشکل مواجه بود، تعمیر کاغذکش پرینتر کانن امکان پذیر نبوده و باید نسبت به تعویض قطعه اقدام کرد.

گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله اول

این مشکل با مشکل شماره 1 تفاوت دارد و آن این است که در این مورد کاغذ در حدود 2 سانتی متر به جلو حرکت کرده و سپس متوقف می شود. این عملکرد نشان از خرابی کاغذکش یا ADF مرحله یک دارد و برای رفع مشکل باید آن قطعات را بررسی، تعمیر یا تعویض کرد.

گیر کردن کاغذ در زیر بلت کاغذکش

این مشکل نیز ساده بوده و با اندکی تعمیرات جزئی قطعات این ایراد برطرف می شود.

صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ

اگر در هنگام کار با دستگاه کپی خود متوجه شدید که دستگاه در هنگام کشیدن کاغذ صداهای غیر عادی و ناهنجار تولید می کند باید بدانید که احتمالا یکی از چرخ دنده های دستگاه کپی شما آسیب دیده یا شکسته است. در این مورد برای تعمیر کاغذکش پرینتر کانن حتما باید به یکی از مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کرده و نسبت به تعمیر کاغذکش چاپگر کانن خود اقدام کنید. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و با قدمت در زمینه تعمیر انواع مشکلات کاغذکش بوده و کاربران عزیز می توانند برای تعمیر کاغذکش پرینتر canon خود به تکنسین های تعمیرات نمایندگی کانن مراجعه نمایند.

چروک شدن برگه در ADF

در برخی مواقع ممکن است کاربر متوجه شود که کاغذ در ADF به سمت جلو حرکت می کند اما در آن گیر کرده و به حالت چروک و کرکره ای در می آید. این حالت عموما در مواردی پیش می آید که منگنه یا هر گونه اجسام خارجی دیگر روی کاغذ گیر کرده باشند. در صورت بروز این مشکل اگر قطعه خاصی دچار مشکل نشده باشد عموما با خارج کردن شئ پدیدآورنده این مساله اختلال عملکرد دستگاه کپی برطرف شده و دستگاه شروع به کار می کند. اما اگر قطعه ای در حین این عملیات آسیب دیده باشد باید حتما آن را به طور کامل سرویس کرده و یا تعمیر کاغذکش پرینتر کانن را در اولویت قرار داد.

کاغذ در فیدر کاغذکش کند حرکت می کند

این مشکل نیز جزو مواردی است که بروز آن در اکثر موارد ربطی به خود کاغذکش و قطعات آن ندارد و ناشی از کیفیت پایین یا نامناسب بودن کاغذ مورد استفاده است. در چنین مواردی برای تعمیر کاغذکش پرینتر canon باید کاغذ مورد استفاده خود را عوض کنید و نیازی به تعمیر یا تعویض قطعه خاصی وجود ندارد.

1/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید