نحوه وصل کردن دوربین کانن به گوشی موبایل

این روزها به لطف استفاده از فناوری وای فای و بلوتوث در دوربین های Canon، شما می‌توانید آزادانه آن‌ها را به گوشی موبایل خود وصل کنید و ارتباط سودمندی را بین آن‌ها به وجود بیاورید. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه وصل کردن دوربین کانن به گوشی موبایل بپردازیم.

وصل کردن دوربین کانن به گوشی

وصل کردن دوربین کانن به گوشی

پیشتر شرکت کانن اپلیکیشن‌های موبایلی به نام CameraWindow و EOS Remote را برای اتصال دوربین کانن به گوشی در اختیار صاحبان دوربین‌های این شرکت قرار می‌داد. اما امروزه این دو برنامه به کنار رفته و جای آن‌ها را اپلیکیشنی به نام Camera Connect گرفته است. اما پیش از آنکه بخواهیم به نحوه وصل کردن دوربین کانن به گوشی بپردازیم، باید مواردی را بررسی کنیم.

 

پیش نیازهای وصل کردن دوربین کانن به گوشی

برای وصل کردن دوربین کانن به گوشی شما باید نکاتی را در نظر داشته باشید که لازمه‌ی انجام این کار هستند. سازگاری با دستگاه خود را بررسی و اپلیکیشن را دانلود کنید هم اکنون می‌توانید اپلیکیشن Canon Camera Connect را به صورت رایگان دانلود و روی گوشی اندرویدی یا آی او اسی خود نصب کنید. این برنامه با دوربین‌های محدودی سازگار است. در این لینک فهرست کامل دوربین‌های سازگار را مشاهده کنید. برای وصل کردن دوربین کانن به گوشی دانلود این اپلیکیشن واجب است.

 

اتصال دوربین کانن به گوشی از طریق بلوتوث

اکنون نوبت به وصل کردن دوربین کانن به گوشی از طریق بلوتوث رسیده است. ابتدا اپلیکیشن Camera Connect را روی گوشی خود دانلود و نصب کنید. شما می‌توانید از پلی استور گوگل و اپ استور اپل آن را دانلود کنید.

– فعال‌سازی در دوربین

سپس شما باید دوربین خود را با گوشی اندرویدی یا آی او اسی خود جفت‌سازی کنید. باید دوربین را به حالت Pairing دربیاورید و سپس از طریق اپلیکیشن Camera Connect آن را به گوشی خود وصل کنید. برای این کار وارد Menu دوربین خود شوید. سپس به بخش Function settings رفته و روی Wireless communication settings کلیک کنید. در منوی باز شده Bluetooth function را انتخاب کنید و آن را به حالت Smartphone در بیاورید. سپس در منوی قبلی روی گزینه‌ی Pairing کلیک کنید. اکنون پنجره‌ی جفت‌سازی نمایان می‌شود.

– فعال‌سازی در گوشی

حال باید در گوشی خود بلوتوث را فعال کنید و وارد اپلیکیشن Camera Connect شوید. سپس در زیر پنجره‌ی باز شده، فهرستی از دوربین‌هایی که بلوتوث روی آن‌ها فعال شده است را می‌توانید بیابید. روی اسم دوربین خود کلیک کنید.

 

اتصال دوربین کانن به گوشی از طریق وای فای

شما همچنین می‌توانید برای وصل کردن دوربین کانن به گوشی خود از اتصال Wi-Fi نیز استفاده کنید.

– فعال‌سازی در دوربین

از روی بدنه کلید Wi-Fi که به شکل یک آنتن است را بفشارید. اگر وای فای فعال نشد، مجدداً آن را بفشارید. سپس از پنجره‌ی به نمایش درآمده گزینه‌ی Enable را انتخاب کنید. در مرحله‌ی بعد شما باید برای اتصال وای فای خود یک نام تعیین کنید اکنون روی دکمه‌ی Set در دوربین خود ضربه بزنید و سپس گزینه‌ی OK را بفشارید. حال روی دکمه‌ی Menu کلیک کنید تا به عقب بازگردید.

– فعال‌سازی در گوشی

اکنون در گوشی خود، اپلیکیشن Camera Connect را اجرا کنید و سپس گزینه‌ی Wi-Fi را انتخاب کنید.

 

با اپلیکیشن Camera Connect چه کارهایی می‌توان کرد؟

  • انتقال عکس‌ از دوربین به گوشی یا تبلت
  • تماشای تصویر دوربین از طریق موبایل
  • کنترل شاتر دوربین از راه دور
  • اضافه کردن اطلاعاتی از جمله تاریخ و مکان به تصاویر

منبع 1

منبع 2

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+