نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن سنسور دوربین کانن

تمیزی سنسور دوربین کانن و یا سایر برندهای موجود در بازار مسئله ی مهمی است که برای استفاده ی صحیح از دوربین و ثبت تصاویر باکیفیت باید به آن دقت داشته باشید. آلودگی موجود بر روی سنسور حتی اگر بسیار جزیی هم باشد، فرصت ثبت تصاویر واضح و باکیفیت را نابود خواهد ساخت. در ادامه شما را با نحوه ی تمیز کردن سنسور دوربین کانن آشنا می سازیم.

همچنین باید اشاره کرد در صورت رو به رو شدن با هر گونه مشکل می توانید جهت تعمیر سنسور دوربین کانن خود از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آموزش تمیز کردن سنسور دوربین کانن

رابطه ی تمیزی سنسور دوربین کانن و کیفیت تصاویر آن

همان طور که گفته شد، وضعیت سنسور دوربین کانن بر کیفیت تصاویر و عکس های گرفته شده با دوربین اثر دارد. عدم توجه به پروسه ی تمیز کردن سنسور دوربین کانن و یا سایر برندهای موجود در بازار می تواند به از دست رفتن سوژه های محرک و بی نظیر حرفه ی عکاسی ختم شود.

اگر برای عکاسی از طبیعت به یک سفر چند روزه ی کوتاه مدت رفته باشید و به مسئله ی تمیز کردن حسگر دوربین کانن دقت نکنید، احتمال هدر رفتن وقت و هزینه های سفر بالاست. از این رو برند محبوب کانن برای بسیاری از دوربین های جدید خود سیستمی را طراحی کرده است که به طور اتوماتیک پس از هر بار خاموش شدن دستگاه، حسگر تمیز شود. اما برای استفاده ی صحیح از قابلیت های گوناگون دوربین های پرفروش و قدیمی کانن می بایست مراحل تمیز کردن حسگر دوربین کانن را طی کنید.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: تنظیمات دوربین کانن برای فیلمبرداری

نکات ایمنی برای به حداقل رساندن آلودگی های سنسور دوربین کانن

فرآیند تمیز کردن سنسور دوربین کانن زمانی عملکرد اصلی سنسور را بازیابی می کند که آلودگی های موجود چندان زیاد نباشند. حسگر دوربین قطعه ی ظریف و آسیب پذیری است. این قطعه نسبت به ذرات گرد و غبار حساسیت بالایی دارد. در نتیجه باید به نحوه ی تعویض لنز دوربین دقت کنید. نکات ایمنی و محافظتی سنسور با تعویض صحیح و استاندارد لنز هم مسیر است.

لنز دوربین را با احتیاط فراوان در محیطی تعویض کنید که به طور کامل دور از گرد و غبار باشد. پیشنهاد می کنیم حتی الامکان در برخی از محیط های نامناسب و ناامن مانند ساحل به طور کامل تعویض لنز را فراموش کنید.

چه زمانی تمیز کردن سنسور دوربین کانن ضروری است؟

فاصله ی میان سرویس های تمیزکاری سنسور دوربین کانن باید متناسب با میزان استفاده ی شما از دوربین باشد. در این بین محل عکاسی و تعویض لنز نیز حائز اهمیت است. به طور کلی درک فرا رسیدن زمان تمیز کردن سنسور دوربین کانن کار سختی نیست. خیلی ساده می توانید منظره یاب دستگاه و یا کیفیت تصاویر ثبت شده را بررسی نمایید. آلودگی سنسورها باعث تاری عکس ها و ظهور لکه های ابر مانند در تصاویر می شود.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: مشکلات رایج دوربین کانن و راه حل آن ها

ابزار مورد نیاز برای تمیز کردن حسگر دوربین کانن

تمیز کننده ی مخصوص گرد و خاک سنسور که Cleaning Swabs نام دارد.
اسپری هوای فشرده یا hand air blower

چراغ مطالعه برای بهتر مشخص شدن ذرات گرد و غبار

در صورت امکان ابزاری به نام Sensor loupe را هم تهیه کنید. این ابزار یک ذره بین است که به چراغ های متعددی مجهز شده است. ذره بین مذکور می تواند پروسه ی تمیز کردن سنسور دوربین کانن را آسان سازد.

تمیز کردن سنسور دوربین کانن

مراحل اصلی تمیز کردن حسگر دوربین کانن

  • به عنوان مرحله ی اول تمیز کردن سنسور دوربین کانن، محلی را انتخاب کنید که عاری از گرد و غبار باشد. از طرفی دقت کنید که باتری دستگاه فول شارژ باشد.
  • لنز دوربین را جدا کنید.
  • با تمیزکننده سنسور دوربین یا همان Cleaning Swabs سطح دوربین را تمیز کنید.
  • دوربین را بر روی حالت دستی manual قرار دهید.
  • با اسپری هوا، سنسور را تمیز کنید. برای این کار دستگاه را بر روی سطح صافی قرار دهید تا به آن تسلط کافی داشته باشید.
  • اگر احساس می کنید آلودگی سنسور پس از به کارگیری اسپری هوا نابود نشده است، از محلول تمیز کننده ی لنز استفاده کنید. دو الی سه قطره از این محلول ها را روی سنسور بریزید و با Cleaning Swabs سنسور را تمیز کنید.
  • در نهایت لنز را بر روی دوربین نصب کنید و از نبودن گرد و غبار مطمئن شوید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با کارشناسان نمایندگی رسمی کانن تماس حاصل فرمایید.
5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید