نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر سنسور دوربین کانن

دوربین های عکاسی و فیلم برداری امروزه بسیار پیشرفته شده اند. تا جایی که دیگر حتی تصور این که تا زمانی نه چندان دور پدران و مادران ما برای ثبت لحظه های شیرین زندگیشان تنها به دوربین های ساده با قابلیت ثبت تصاویر سیاه و سفید دسترسی داشته اند نیز سخت است. در دوربین های جدید و پیشرفته قطعات مختلفی برای انجام عملکردهای متنوع دستگاه تعبیه شده است. این قطعات بسیار حساس بوده و در اثر عوامل مختلفی ممکن است آسیب دیده و فعالیت کل دستگاه را با اختلال مواجه کنند.یکی از این قطعات سنسور دوربین است که عملکردی مشابه فیلم در دوربین های قدیمی تر دارد. تعمیر سنسور دوربین کانن تخصصی بوده و نیاز به دانش فنی بالایی دارد. 

در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر حسگر دوربین کانن می پردازیم تا مرجع کاملی برای کاربرانی که نیاز به تعمیر سنسور دوربین canon دارند باشد. البته این یک راهنمای کلی است و بهتر است برای تعمیر سنسور دوربین کانن به شکل درست و بی نقص از تیم تعمیرات دوربین در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر سنسور دوربین کانن

هزینه تعمیر سنسور دوربین کانن

سنسور دوربین یکی از بخش های اصلی عملکردی آن است و به منزله قلب دوربین canon در نظر گرفته می شود. از همین رو تعمیر حسگر دوربین کانن هزینه نسبتا بالایی دارد. هرچند که عوامل مختلفی می توانند روی این هزینه تاثیر داشته باشند. 

به عنوان مثال دوربین های کانن به طور عمده از سه مدل سنسور CCD، CMOS و Foveon استفاده می کنند که روند تعمیرات آنها و همچنین هزینه تعمیرشان با یکدیگر متفاوت است. 

مورد بعدی که می تواند روی تعیین هزینه تعمیر سنسور دوربین کانن موثر باشد، میزان آسیب وارد شده به این قطعه است. اگر شدت خرابی زیاد باشد، به گونه ای که تعمیر سنسور دوربین canon امکان پذیر نباشد، تنها راه برای حل مشکل تعویض سنسور است. شما کاربران عزیز میی توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در واحد تعمیرات دوربین کانن در ارتباط باشید.

علت و انواع خرابی سنسور دوربین کانن

سنسور دوربین همانند دیگر قطعات به کار رفته در دوربین های دیجیتالی بسیار حساس بوده و در اثر عوامل مختلفی عملکرد آن دچار اختلال می شود. 

به عنوان مثال وارد شدن ضربه به دوربین، نفوذ رطوبت به درون قطعات مختلف دستگاه، حرارت یا برودت خارج از محدوده تحمل دستگاه یا حتی بهم خوردن تعادل آب و هوایی که دوربین در آن قرار دارد نیز می تواند جزو عوامل آسیب رسان به سنسور دوربین مطرح شود.

لیزر خوردگی هم مسئله دیگری است که تعمیر سنسور دوربین کنون را ضروری می سازد. البته در این شرایط باید اقدام به تعویض حسگر کرد چون به دلیل شدت آسیب دیدگی، عملا امکان تعمیر سنسور دوربین کانن وجود ندارد.

تعمیر حسگر دوربین کانن

حسگر دوربین چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

سنسورهای موجود در دوربین های کانن به سه دسته تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های متفاوتی دارند. یکی از آن ها سنسورهای CMOS است که نیم رسانای اکسید فلزی مکمل هستند، دیگری Foveon بوده که اصلی ترین دسته ای است که در دوربین های کانن به کار می رود. 

دسته سوم سنسورهای CCD هستند که به صورت انحصاری برای استفاده در دوربین ها ساخته شده اند.

در صورت مواجهه با هرگونه مشکلی در این سنسورها برای اطلاعات بیشتر پیرامون تعمیر سنسور دوربین کانن می توانید با مراجعه به مقاله تعمیر ccd دوربین کانن اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید. 

از آن جا که این قطعه عملکردی مشابه فیلم در دوربین های قدیمی دارد می توان حدس زد که هرگونه ایرادی در این قطعه منجر به بروز مشکلات در زمینه ذخیره عکس ها و ثبت تصاویر می شود.

4/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید