نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روش های تشخیص اصل بودن دوربین کانن

تشخیص اصل بودن دوربین کانن یکی از مسائلی است که در هنگام خرید دوربین جدید بسیار مهم است. دستگاه های تقلبی علیرغم شباهت ظاهری زیاد به نمونه اصلی، کیفیت پایینی داشته و عمر مفید کوتاه تری نیز خواهند داشت. از همین رو کاربران همواره به دنبال راه های تشخیص اصل بودن دوربین کانن هستند تا از خسارت مالی که در آینده در اثر خرید دوربین های تقلبی با آن مواجه خواهند شد کم کنند. در این مقاله مواردی را بیان می کنیم که به کاربر امکان تشخیص دوربین کانن اصل را می دهد و در نهایت علاوه بر نیفتادن در دام سودجویان، خیال او را از بابت کیفیت دوربین نیز راحت می کند. لازم است توجه داشته باشید که شرکت کانن در کشورهای مختلفی دفتر مرکزی داشته و بنابراین محصولات این شرکت ممکن است مونتاژ کشورهای مختلفی باشند از همین رو صرف این که یک محصول تولید چین است دلیل بر تقلبی بودن آن نیست. در برخی موارد مانند تشخیص اصل بودن باتری کاربر ممکن است به سادگی قادر به تشخیص و شناسایی باتری تقلبی نباشد، از همین رو می توان با مراجعه به مراکز معتبر مانند نمایندگی کانن، از تکنسین های این مراکز جهت شناسایی دوربین اصلی کانن کمک گرفت.

روش های تشخیص اصل بودن دوربین کانن

نشانه های کلی تشخیص اصل بودن دوربین کانن

به طور کلی شناسایی دوربین اصلی کانن از چند طریق قابل انجام است:

1.چک کردن کشور سازنده

همان طور که گفته شد دوربین های اصلی ساخت یکی از سه کشور چین، ژاپن و مالزی هستند و کشور سازنده هر یک نیز بر روی بدنه حک شده است. بنابراین اولین و ساده ترین راه شناسایی دوربین اصلی کانن بررسی کشور سازنده آن است. نام کشور سازنده را می توانید در قسمت مخصوص با عنوان made in مشخص می شود.

2.شماره سریال

شماره سریال چاپ شده بر روی دستگاه و جعبه آن قابل پیگیری بوده و مراجعه به سایت های معتبر و بررسی آن یکی از راه های تشخیص اصل بودن دوربین کانن است.

3.بارکد

یکی دیگر از راه های تشخیص دوربین کانن اصل از روی بارکد محصول است. بارکد را می توان به وسیله نرم افزارهای ویژه شناسایی کرد، اما این امر همیشه جوابگو نبوده و برخی اوقات حتی با داشتن بارکد محصول نیز نمی توان کشور سازنده آن را تشخیص داد.

روش تشخیص اصل بودن لنز دوربین کانن

لنز یکی از قطعات بسیار مهم در دوربین های عکاسی است و کیفیت عکس های گرفته شده نیز تا حدود زیادی به کیفیت لنز مورد استفاده بستگی دارد. قیمت بالای لنزهای حرفه ای توجه سودجویان را به آن جلب کرده و متاسفانه موجب فراوان شدن اجناس تقلبی در این بازار شده است. شرکت کانن اما در کنار روش های تشخیص اصل بودن دوربین کانن، مواردی نیز برای تشخیص لنز اصل ارائه کرده است که دقت به آن ها موجب می شود که دقت خریدار بالاتر رفته و احتمال خرید لنز تقلبی به جای اورجینال کمتر شود. اصلی ترین این موارد این است که لنزهای غیر اصل عموما در کنار علامت canon دارای یک سری علائم تجاری متفرقه نیز هستند. به عنوان مثال در لنزهای اصل بین کلمه “CANON” و کلمه “INC” یک فاصله کوچک وجود دارد، بنابراین وجود نداشتن این فاصله می تواند کاربر را مطمئن کند که لنز مورد نظر تقلبی بوده و کیفیت پایینی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار با لنز می توانید به مقاله آموزش تعویض لنز دوربین کانن مراجعه فرمایید.

روش تشخیص اصل بودن لنز دوربین کانن

روش های تشخیص فلاش اصل در دوربین های کانن

فلاش دوربین کانن نیز یکی دیگر از موادی است که از هجوم سودجویان در امان نمانده است. کاربرانی که قصد خرید دوربین دارند علاوه بر این که با چالش های زیادی برای تشخیص اصل بودن دوربین کانن مواجه هستند، باید نسبت به فلاش نیز به شدت هوشیار بوده و از روش های گفته شده توسط کمپانی کانن برای شناسایی دوربین اصلی کانن و فلاش آن استفاده کنند. برای تشخیص فلاش تقلبی باید به سراغ جایگاه اهرم باز و بسته کردن آن رفت. در فلاش های اصلی این اهرم کاملا ر سمت چپ قرار دارد، حال آن که در فلاش های غیر اورجینال محل قرارگیری این اهرم کمی متمایل به مرکز است. علاوه بر آن در نمونه های اصل قابلیت وای فای داخلی برای راه اندازی فلاش دوربین ارائه شده که در حال حاضر هیچ یک از نمونه های تقلبی موجود در بازار از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

روش تشخیص باتری اصلی دوربین کانن

باتری یا همان منبع تغذیه یکی از بخش های بسیار مهم در دوربین بوده و کارایی آن را نیز تعیین می کند. به عنوان مثال در صورتی که در دوربین باتری تقلبی استفاده شده باشد باتری به سرعت شارژ خالی کرده و همین امر موجب پایین آمدن راندمان کار و اختلال در فعالیت های کاربر می شود. باتری ها عمر محدودی داشته و با هر بار شارژ نیز انرژی مصرفی باتری را برای مدت محدودی تامین می کنند. از همین رو بسیاری از کاربران یک باتری جداگانه نیز خریداری می کنند تا در مواقع لزوم و عدم دسترسی به انرژی برق برای شارژ باتری بتوانند کار خود را به اتمام برسانند. از همین رو علاوه بر روش های تشخیص اصل بودن دوربین کانن تشخیص اصل بودن باتری نیز بسیار با اهمیت است. از مواردی که در زیرمجموعه روش های شناسایی دوربین اصلی کانن در ارتباط با باتری ها عنوان می شود می توان به سری باتری اشاره کرد. کمپانی های سازنده دوربین عکاسی از چهار سری باتری در تولیدات خود استفاده می کنند که تمامی این موارد اصل بوده و کیفیت بالایی دارند. این موارد عبارتند از:

  • سری NP: این مدل از جنس نیکل بوده و برای دوربین‌های عکاسی بزرگ مناسب بوده و از همین رو برای دوربین های سری پیشرفته مدل بسیار مناسبی خواهد بود.
  • سری BP: افراد نیمه حرفه ای و دوربین های مصرف کننده می توانند از این سری استفاده کنند.
  • سری NB : بهترین گزینه ها برای استفاده از این سری باتری دوربین های مصرف کننده هستند. تفاوت این مدل با مدل BP در این است که مدل NB از لحاظ اندازه کوچک تر بوده و ظاهری ظریف تر دارد.
  • سری LP: دامنه پیشرفته به روز و سبک ‌تری داشته و از سری NP نیز بالاتر هستند.

به جز مورد اول بقیه موارد از جنس لیتیوم یونی بوده و همین امر موجب کاهش 20 الی 35 درصد وزن آن ها نسبت به انواع نیکلی شده است. نکته بسیار مثبت باتری های لیتیوم یونی این است که با وجود وزن کمتر، کارایی آن ها هیچ کاهشی نداشته و از لحاظ قدرت با باتری های ساخته شده از نیکل رقابت می کنند. تشخیص باتری اورجینال از تقلبی کمی پیچیده تر از تشخیص اصل بودن دوربین کانن و تشخیص اصل بودن فلاش آن است، از همین رو پیشنهاد می شود که برای بررسی های بیشتر در این زمینه به مراکز معتبر مراجعه فرمایید. به طور کلی اما می توان با مطالعه کاتالوگ دوربین اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورد. از تفاوت های عمده باتری های اصل و تقلبی زمان خالی شدن شارژ باتری است. اگرچه این میزان ممکن است در باتری های تقلبی به مقدار منطقی درج شده باشد، اما در عمل باتری های تقلبی بسیار سریع تر از باتری های اصل تخلیه می شوند.

2/5 (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید