نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روش‌های ریکاوری رم دوربین کانن

از ریکاوری رم دوربین کانن هنگامی استفاده می‌شود که عکس‌ها و فیلم‌های موجود در کارت حافظه از بین می‌رود. بازیابی اطلاعات بسته به نوع آسیب وارد شده به دستگاه و شرایط حذف شدن فایل‌ها از روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. اگر شما هم با مشکل از بین رفتن اطلاعات مموری دوربین خود روبرو شده‌اید، ما را تا انتهای این مقاله از نمایندگی کانن همراهی کنید؛ زیرا قصد داریم درمورد بازیابی اطلاعات رم دوربین کانن صحبت کنیم.

روش‌های ریکاوری رم دوربین کانن

اینو بخون حتما به کارت میاد : بازیابی عکس دوربین کانن

آیا بازیابی اطلاعات رم دوربین کانن امکان پذیر است؟

فاکتورهای مختلفی در ریکاوری رم دوربین کانن دخیل هستند. به‌عنوان مثال اضافه کردن عکس‌ها و فیلم‌های جدید به کارت حافظه شانس ریکاوری اطلاعات را به شدت کاهش می دهد. پس از حذف اطلاعات کارت حافظه، نباید هیچ فایل جدیدی را روی آن ذخیره کنید. تا زمانی که اطلاعات overwrite نشده باشند، می‌توانید آن‌ها را ریکاوری کنید، اما اگر اوررایت انجام گردد، تقریبا قسمت اعظمی از اطلاعات و فایل‌های خود را از دست  می‌دهید.

با توجه به این مطلب، امکان‌پذیر بودن بازیابی اطلاعات به نحوه عملکرد شما پس از حذف فایل‌ها بستگی دارد. مولفه دیگری که بر بازیابی اطلاعات رم دوربین کانن موثر است، نوع خرابی رم است که ممکن است. صدمه دیدن کارت حافظه ممکن است، نرم افزاری یا سخت افزاری باشد که این امر نیز بر امکان پذیر بودن فرآیند ریکاوری اثرگذار است. به طور کلی اگر در مراحل اولیه حذف عکس‌ها و فیلم‌ها، سعی کنید که آن‌ها را ریکاوری کنید، نتیجه قابل قبول خواهد بود.

آیا استفاده از نرم‌افزارهای رایگان بازیابی اطلاعات کار عاقلانه‌ایست؟

نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید یکی از آن‌ها را دانلود کرده و توسط آن ریکاوری رم دوربین کانن را انجام دهید. البته در انجام این کار باید بسیار دقت کنید؛ زیرا ممکن است که به فایل‌های موجود در رم صدمه بزنید.

همه این نرم‌افزارها از انواع گوناگون فایل‌ها پشتیبانی نمی‌کنند و احتمال دارد که عکس‌ها را برای همیشه از بین ببرید. توصیه می‌شود که حتی‌المقدور شخصا این نرم‌افزارها را برای ریکاوری رم دوربین کانن به کار نبرید. بروز خطا در حین انجام شدن مراحل بازیابی باعث می‌شود که به اطلاعات آسیب رسیده و حتی غیر قابل دسترسی شوند. برای انجام این کار از یک فرد متخصص کمک بگیرید و سعی کنید خودتان به تنهایی اقدام به بازیابی اطلاعات نکنید.

انواع خرابی کارت حافظه دوربین کانن

خرابی کارت حافظه دوربین کانن ممکن است از نوع نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. درصد زیادی از آسیب‌های رم این دستگاه، از نوع نرم افزاری هستند. در این حالت کاربر فایل‌های موجود در مموری را فرمت می‌کند و دیگر نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. گاهی نیز فایل سیستم رم دچار  مشکل می‌شود و قادر نیست اطلاعات را نمایش دهد.

وصل کردن کارت حافظه دوربین کانن به سیستم ویروسی هم باعث انتقال ویروس به آن شده و رم را دچار آسیب می‌کند. در چنین مواقعی برای ریکاوری رم دوربین کانن از روش‌های نرم‌افزاری استفاده می‌شود.

خرابی سخت افزاری نیز زمانی پیش می‌آید که کارت حافظه دچار آسیب‌های فیزیکی می‌شود. در این حالت مموری توسط سیستم شناسایی  نمی‌شود و کاربر نمی‌تواند اطلاعات موجود در رم را ببیند. در صورت خرابی فیزیکی کارت حافظه، باید برای ریکاوری رم دوربین کانن از راه‌کارهای سخت‌افزاری استفاده کرد.

1. شیوه ریکاوری نرم افزاری کارت حافظه دوربین کانن

ریکاوری نرم افزاری رم دوربین کانن توسط یک‌سری نرم‌افزارهای ویژه صورت می‌پذیرد. فرمت ذخیره سازی فایل‌ها در دوربین کانن از نوع RAW  یا  JPEG است، پس باید از برنامه‌هایی برای بازیابی فایل‌ها استفاده کرد که از این دو فرمت پشتیبانی کند.

اصولا کار با نرم‌افزارهای ریکاوری اطلاعات نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و توصیه می‌شود که افراد عادی از انجام این کار خودداری کنند. سپردن ریکاوری رم دوربین کانن به یک کارشناس با تجربه موجب می‌شودکه ریسک از بین رفتن اطلاعات به حداقل میزان برسد.

2. نحوه ریکاوری سخت افزاری رم دوربین کانن

خرابی سخت افزاری رم دوربین کانن علت‌های مختلفی دارد، این مسئله ممکن است در اثر نوسانات برق و سایر صدمات فیزیکی ایجاد گردد. در این حالت تمام عکس‌ها و فیلم‌ها در رم دوربین وجود دارند، اما به دلیل آسیب وارد شده به آن، قابل دسترسی نیستند.

برای ریکاوری سخت افزاری رم دوربین کانن به وسایلی مانند دستگاه pc3000 نیاز است. این کار باید توسط یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر دوربین کانن انجام شود، در غیر این‌صورت ممکن است صدمات غیر قابل جبرانی به دوربین وارد شود.

1.3/5 (27 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید