نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن

تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن برای فیلم برداری با دوربین DSLR تعبیه شده اند و به کاربر این امکان را می دهند که بتوانند با دوربین های حرفه ای خود از سوژه های مورد نظرشان فیلم ویدیویی تهیه کنند. فیلمبرداری با این دوربین ها ساده بوده و با انجام تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن به سادگی قابل انجام است. 

در این مقاله قصد داریم تنظیمات فیلمبرداری با دوربین کانن را به صورت کامل توضیح دهیم تا کاربران دوربین های DSLR کانن بتوانند با کیفیت ترین فیلم ها را از سوژه های خود تهیه کرده و ثبت کنند. کاربران دوربین های حرفه ای canon در صورتی که در انجام تنظیمات فیلم برداری دوربین کانن با مشکل مواجه شدند می توانند با تماس با مرکز سخت افزار ایران، از تکنسین های حاضر در بخش تعمیرات این مرکز برای رفع مشکل خود کمک بخواهند. 

نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز تخصصی انجام تعمیرات دوربین های حرفه ای canon بوده و تکنسین های تیم تعمیرات این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات حوزه تعمیرات اقدام به رفع انواع مشکلات رایج دوربین کانن می نمایند.

تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن

انواع تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن

با وجود آن که دوربین های DSLR به طور حرفه ای برای عکس برداری تولید شده اند، اما این مساله باعث نمی شود که شما نتوانید فیلم های جذاب و با کیفیتی با آنها تهیه کنید. برای این کار تنها کافی است از یک سری نکات ریز مطلع باشید تا بتوانید از حداکثر توان دوربین خود برای فیلمبرداری استفاده کنید. در این بخش تنظیمات فیلم برداری دوربین کانن را توضیح می دهیم که به شما کمک می کنند بتوانید ویدیوهای با کیفیتی تهیه کنید:

تعیین کیفیت در تنظیمات فیلم برداری دوربین کانن

همان طور که پیشتر اشاره شد یکی از مهم ترین موارد در ضبط ویدیوهایی حرفه ای کیفیت ویدیو است. در این بخش از تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن باید ابتدا به تعیین کیفیت فیلم برداری بپردازید. 

توجه داشته باشید که کیفیت فیلم برداری را باید متناسب با هدف خود تعیین کنید. از جمله دیگر عواملی که در تعیین کیفیت فیلمبرداری و تنظیمات فیلمبرداری با دوربین کانن موثرند میت وان به حداکثر مدت زمان کلیپ نیز اشاره کرد.

تنظیمات فیلمبرداری با دوربین کانن مربوط به frame rate و کادربندی

معمولا در دوربین های DSLR به طور پیش فرض تعدادی کادر و فریم ریت های مختلف تعبیه شده است. عموما نرخ frame استاندارد در اروپا 25 فریم بر ثانیه و در آمریکا 30 فریم بر ثانیه است. در صورتی که در کنار این فریم ریت ها از اندازه فریم 1080 * 1920 نیز استفاده کنید به راحتی می توانید ویدیوهایی حرفه ای ضبط کنید. 

علت آن است که در این فریم ریت و اندازه فریم جزئیات بسیار زیادی ضبط می شوند و حتی در صورت نمایش ویدیو بر روی صفحه نمایش های بزرگ نیز فیلم کاملا حرفه ای به نظر خواهد رسید. فریم ریت را بهتر است با توجه به اینکه در ویدیوی شما قرار است حرکات دوربینی نیز دیده شود یا خیر تنظیم کنید. به عنوان مثال در صورت نیاز به دیده شدن حرکت های دوربینی فریم ریت 30 فریم بر ثانیه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن در برخی دوربین ها قابلیت ضبط با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه نیز وجود دارد که فیلم های بسیار حرفه ای تری را ضبط خواهد کرد.

تنظیمات مربوط به فوکوس

در تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت کنید تنظیمات مربوط به فوکوس است. این بخش یکی از موارد تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن است که تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت ویدیوی ضبط شده دارد. در عکاسی عموما استفاده از فوکوس خودکار یا اتوفوکوس نتیجه خیلی خوبی را برای کاربر به همراه خواهد داشت، اما این قضیه در فیلم برداری این چنین نبوده و گاها ممکن است در حین فیلم برداری فوکوس از روی سوژه مورد نظر برداشته شود و کیفیت ویدیو پایین بیاید. به همین علت برای گرفتن ویدیوهای با کیفیت پیشنهاد می شود که از فوکوس دستی استفاده نمایید تا بتوانید شخصا فوکوس را بر روی سوژه های مورد نظر خود تنظیم کنید. در مقاله چگونه مشکل فوکوس دوربین کانن را برطرف کنیم؟ این موضوع مفصل تر توضیح داده شده است.

تنظیمات مربوط به AF

گاهی ممکن است کاربر به دلایلی مجبور به استفاده از اتوفوکوس شود. در چنین مواردی بهتر است برای بالا بردن کیفیت فیلم برداری از گزینه live و تشخیص چهره استفاده کنید تا تنظیمات فیلم برداری دوربین کانن در مورد فوکوس بهتر عمل کند. پیش از آن اما باید حواستان به quick mode باشد و از آن استفاده نمایید. همچنین کاربران دوربین کانن می توانند جهت دریافت خدمات تعمیرات دوربین کانن از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت از کارشناسان ما در این مرکز در ارتباط باشند.

تنظیمات صدا و میکروفون

قطعا در تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن تنظیمات مربوط به صدا و میکروفون یکی از موارد بسیار مهم است. اما از آن جا که دوربین های DSLR بیشتر برای عکاسی تولید شده اند می توان گفت که میکروفون های داخلی آن ها برای کارهای فیلم برداری نسبتا حرفه ای مناسب نیست. 

بنابراین در صورتی که قصد دارید با استفاده از دوربین حرفه ای canon خود فیلم های تبلیغاتی تهیه کنید بهتر است به فکر تهیه یک میکروفون خارجی یا به اصطلاح اکسترنال باشید. این میکروفون ها در بخش جلویی دوربین روی آن نصب می شوند و نه تنها می توانند صداهای اضافی مربوط به صحنه را تا حدودی حذف کنند، بلکه قابلیت حذف صدای مربوط به لنز و دوربین را نیز دارند. 

برای جلوگیری از ایجاد نویز در فیلم ها باید مراقب باشید که سیم اتصال میکروفون به بدنه دوربین برخورد نکند. برای خرید میکروفون گزینه های متنوعی در بازار در دسترس است، تنها نکته ای که در هنگام خرید میکروفون اکسترنال باید مد نظر داشته باشید این است که پیش از خرید این میکروفون ها را روی دوربین خود نصب کنید تا از عملکرد مناسب آن روی بدنه دوربین canon خود مطمئن شوید.

تنظیمات ایزو و نوردهی

می توان گفت که نور در عکاسی و فیلمبرداری به یک اندازه اهمیت دارد و یکی از موارد مهمی است که در تنظیمات فیلمبرداری دوربین کانن باید به آن توجه شود. حتی می توان گفت پیدا کردن نوردهی درست برای فیلم برداری به علت تطبیق سرعت شاتر با فریم ریت سخت تر از عکاسی است. 

برای ضبط یک ویدیوی با کیفیت با استفاده از دوربین حرفه ای canon باید میزان ایزو را در حدی تنظیم کرد که نوردهی در هنگام فیلم برداری بسیار کنترل شده باشد. ( جهت آموزش بیشتر تنظیمات ISO در دوربین کانن این مقاله را دنبال کنید.)

در تنظیمات فیلم برداری با دوربین کانون دیافراگم باز و عمق میدان کم محبوبیت فراوانی دارند ، اما در چنین مواردی برای این که میزان نور رسیده به کاهش پیدا کند می توان از فیلتر ND یا همان کاهنده نور استفاده کرد. این فیلتر بیشتر برای فیلم برداری در فضای باز که نور زیادی دارد به کار می آید و به کاربر این امکان را می دهد که با تغییر تنظیمات فیلمبرداری با دوربین کانن ، به راحتی سرعت شاتر را با فریم ریت تطبیق دهد.

سوالات متداول کاربران

بهترین ISO برای ویدیو چیست؟

بهترین ISO برای ویدیو چیست؟

به طور معمول بهترین تنظیم ISO برای ویدیو، ISO پایین است. ایزو بین 100 تا 200 بهترین نتیجه را به شما می دهد. همچنین باید ISOهای اصلی خود را در دوربین فیلمبرداری خود در نظر بگیرید.

بهترین تنظیمات دوربین برای فیلمبرداری چیست؟

دستورالعمل کلی استفاده از سرعت شاتر دو برابر نرخ فریم است. برای مثال، نرخ فریم 30 فریم در ثانیه، سرعت شاتر 60 (یا 1/60 ثانیه) را ضروری می کند. اگر به ظاهر سینمایی علاقه دارید، با تنظیم نرخ فریم روی ۲۴ فریم در ثانیه، سرعت شاتر را روی ۱/۴۸ تنظیم کنید.

2.2/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید