نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

انواع ارور های کپی کانن و راهکار های رفع آن ها

کانن را همه می شناسیم و کم و بیش می توان گفت که در بیش تر سازمان ها و ادارات و حتی در خانه ها نیز می توان دستگاه های پرینتر و کپی های کانن را مشاهده کرد. این دستگاه های کاربردی و پر استفاده که به نوعی می توان آن ها را آچار فرانسه محیط های کاری و اداری نیز معرفی کرد، گاهی اوقات در حین کار مشکلاتی را به همراه دارند. برخی از این مشکلات را نمی توان به راحتی برطرف کرد و باید به نمایندگی کپی کانن مراجعه کرد. برای نمونه یکی از مشکلات رایج این دستگاه ها تعمیر یا تعویض مین برد دستگاه کپی کانن است.

اما منظور ما در این جا ارور های متنوعی است که این دستگاه در حین کار می دهد. ارور های کپی کانن را می توان یکی از دردسرساز ترین مشکلات این دستگاه ها در نظر گرفت. خصوصا زمانی که حجم کار بالا است و در بین این همه کار و شلوغی دستگاه کپی ساز ناسازگاری می زند. این جاست که نیاز به آگاهی و شناخت کافی این ارور های دستگاه فتوکپی کانن احساس می شود. جای نگرانی نیست چرا که با مطلع شدن از این ارور ها و راهکار های رفع آن به راحتی می توانید مشکل ایجاد شده را برطرف کنید.

ارور های کپی کانن

دلیل ارور های کپی کانن چیست؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که چرا این دستگاه ارور می دهد و آیا این حالت طبیعی است؟ قطعا پاسخ به این سوال بله است. چرا که دستگاه کپی نیز یک ماشین است و مانند هر ماشین دیگری ممکن است دچار ایراداتی شود. ارور های کپی کانن را می توان به نوعی زبان دستگاه در نظر گرفت. دستگاه پیش از آن که مشکلاتی جدی تر ایجاد شود، به راحتی به شما می گوید مشکل کجاست تا شما برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

پس به هیچ عنوان نباید از ارور های دستگاه فتوکپی کانن هراس داشته باشید. فقط کافی است آن ها را بشناسید. در واقع می توان به نوعی هر کدام از این ارور ها را نشان دهنده اختلالات نرم افزاری یا سخت افزاری احتمالی در دستگاه در نظر گرفت که فتوکپی کانن سعی دارد به نوعی آن ها را به شما انتقال دهد و با شما در میان بگذارد.

 در ادامه انواع ارور های این دستگاه را معرفی می کنیم و راهکاری که برای رفع آن وجود دارد را به شما پیشنهاد خواهیم کرد. اول از همه این نکته را خاطر نشان می شویم که ارور های کپی کانن به صورت معمول به صورت یک کد ظاهر می شوند و هر کد مختص یک مشکل به خصوص است.

آشنایی با برخی از رایج ترین ارور های کپی کانن

ارور های مشاهده شده در دستگاه کپی کانن بسیار متفاوت اند و هر کدام به دلیلی رخ می دهند. در این میان برخی از این ارور ها بسیار رایج تر بوده و به دفعات در این دستگاه مشاهده می شوند. اکثر مواقع این ارور های آزار دهنده موجب مختل شدن کارکرد نرمال کپی کانن شده و باید هر چه سریع تر آن ها را برطرف کرد. در زیر برخی از این ارور ها و دلیل بروز آن ها را مشاهده می کنید:

لازم به ذکر است شما می توانید برای انجام تعمیر کپی کانن با بهترین و به روز ترین تجهیزات توسط تکنسین های ماهر میتوانید از طریق شماره های اعلام شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

  • ارور 1320

زمانی که این کد روی دستگاه مشاهده می شود به این معنی است که فرایند چاپ از درب جلویی دستگاه مشکل دارد و یا کلا چاپ انجام نمی شود یا این که فرایند چاپ به صورت ناقص صورت می گیرد.

  • ارور 1840

مشاهده این کد خطا به این معناست که دریچه داخلی دستگاه باز است و در نتیجه باید آن را ببندید.

  • کد خطای 1681

این کد به شما می گوید که در قرار دادن کارتریج های دستگاه اشتباه کرده اید. در این حالت دو کارتریج یک رنگ درون دستگاه وجود دارد.

  • کد خطای 1856

اگر این ارور را در دستگاه مشاهده کردید احتمال بسیار زیاد فرایند چاپ قطع شده است و ادامه نمی یابد. دلیل آن هم باز شدن دریچه داخلی در زمانی است که فرایند چاپ روی کاغذ در حال انجام شدن است.

  • ارور 1851

این ارور نیز نشان گر باز شدن دریچه داخلی دستگاه در زمان انجام فرایند چاپ است. اما تفاوت آن با کد خطای 1856 در این است که در این حالت فرایند چاپ می تواند ادامه یافته و تکمیل شود.

  • کد خطای 1000

این کد خطا یکی دیگر از ارور های کپی کانن است که به شما می گوید در کاغذ کش بالایی دستگاه کاغذی وجود ندارد و باید در آن کاغذ قرار دهید.

  • مشاهده کد خطای 1305

این کد خطا به شما می گوید که در کاغذ کش بالایی دستگاه کاغذ گیر کرده است. علاوه بر این ممکن است در کاغذ کش پایینی دستگاه نیز کاغذ گیر کرده باشد. همان طور که می دانید گیر کردن کاغذ در دستگاه های کپی یکی از مشکل ساز ترین حالت های ممکن است.

  • کد 1600/1660

این کد خطا بسیار مهم است. دستگاه با زبان خود به شما می گوید که دیگر جوهری برای چاپ ندارد تا بیش تر از این به دستگاه فشار نیاورید. در این جا یا باید کلا کارتریج دستگاه کپی کانن شما عوض شود یا این که با شارژ تونر کپی کانن می توان ارور ایجاد شده را برطرف کرد.

این کد های خطا بخشی از مهم ترین ارور های کپی کانن را تشکیل می دهند. راهکار رفع برخی از آن ها کاملا مشخص است. اما به صورت کلی برای رفع ارور های دستگاه فتوکپی کانن راهکار های زیر را توصیه می کنیم.

رفع ارور های کپی کانن با ورود به بخش کددهی دستگاه کپی

قدم اول برای از بین بردن هر خطایی، شناخت و آگاهی یافتن از دلیل بروز آن است. در واقع اگر ندانید مشکل از کجاست و چرا این خطا نمایش داده شده است، چگونه می توانید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. تا این جا ما بخش محدودی از خطا های رایج دستگاه کپی کانن را معرفی کردیم. اما همان طور که می دانید، ارور های کپی کانن فراتر از این موارد است.

جالب است بدانید دستگاه های کپی دارای قسمت به خصوصی برای نمایش این ارور ها هستند. به این قسمت اصطلاحا بخش کددهی گفته می شود. اگر به این بخش از دستگاه مراجعه کنید می توانید با تمامی ارور های نمایش داده شده در دستگاه مواجه شوید. از طرفی برای رفع ارور هایی که مشاهده می کنید، باید به این بخش رفته و برای رفع ارور های کپی کانن اقدامات اولیه لازم را انجام دهید. در کپی های کانن برای ورود به این بخش باید مسیر زیر را طی کنید:

ابتدا باید برای ورود به این قسمت دکمه # را فشار دهید. در ادامه با فشار دادن کلید های INTERRUPT و سپس C و مجددا INTERRUPT وارد این قسمت می شوید. توجه داشته باشید برای ورود به بخش کددهی دستگاه باید این دکمه ها را  با سرعت بالا و کاملا پشت سر هم فشار دهید. در این جا با وارد کردن یک سری از کد ها ارور های کپی کانن را برطرف می کنیم.

ارورهای کپی کانن

رفع ارور های رایج دستگاه کپی با رفع علت بروز آن ها

در بسیاری از موارد، از جمله ارور هایی که در بالا به آن اشاره شد، یک مشکل ساده در دستگاه موجب بروز ارور شده است. برای مثال در ارور 1000 کاغذ تمام شده و در نتیجه با قرار دادن مجدد کاغذ در کاغذ کش کپی کانن می توان مشکل را برطرف کرد.

یا برای نمونه در خصوص ارور 1600/1660 که به معنی اتمام جوهر است، طبیعتا با شارژ مجدد تونر دستگاه یا در مواردی تعویض کارتریج آن می توان مشکل ایجاد شده در دستگاه را برطرف کرد. همچنین در خصوص کد هایی که به معنی باز بودن دریچه داخلی است، با خاموش کردن دستگاه و باز کردن آن می توان دریچه را بست و ارور را برطرف کرد.

اگر رفع مشکل ایجاد شده به همین راحتی نباشد و کاربر قادر به رفع آن نبوده و ارور های کپی کانن ادامه دار باشد، در این شرایط حتما باید از مراکز تخصصی تعمیر دستگاه های کپی کانن کمک بگیرید. کارشناسان مجرب و متخصصی که در مرکز تعمیرات کپی کانن حضور دارند، با دانش کافی در این خصوص می توانند تمامی مشکلات ایجاد شده در دستگاه کپی شما از جمله ارور های کپی کانن را برطرف کرده و دستگاه شما را درست مانند روز اول تعمیر کنند.

4.4/5 (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید