نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای استفاده برق مستقیم برای دوربین عکاسی

همه تنظیمات را اعمال می کنید. نور، زاویه و وضعیت سوژه همه مطلوب هستند و تنها چیزی که می تواند این فرصت عالی برای گرفتن عکس یا فیلم از این صحنه عالی را از بین ببرد، تمام شدن باتری دوربین است! فکری به سرتان زد و آمده اید تا ببینید می شود یا نه… بله! می شود از برق مستقیم برای دوربین عکاسی استفاده کرد.

استفاده از برق و آداپتور مستقیم برای دوربین به شما این امکان را می دهد که بتوانید بی وقفه عکاسی کنید. تنها کافی است کابلی مناسب و استاندارد داشته باشید و ادامه این مطلب از نمایندگی کانن را به دقت مطالعه کنید تا از باتری جماعت خلاص شوید.

برق مستقیم برای دوربین عکاسی

چرا باید از برق مستقیم برای دوربین عکاسی استفاده کنیم؟

جدای از شرایطی که ممکن است به دلیل اتمام باتری به این روش روی بیاورید، پیشنهاد می کنیم اگر در محیط محدودی قرار است عکاسی کنید و تحرک چندانی ندارید، استفاده از برق مستقیم برای دوربین برای شما بهترین گزینه است. زیرا:

  • منبع انرژی مستقیم یعنی انرژی و عکاسی بی نهایت…
  • دیگر نیازی به متوقف کردن فرایند و شارژ نخواهید داشت.
  • در صورت رعایت اصول و استانداردهای استفاده از برق مستقیم، دوربین شما بیشتر نسبت به دوربینی که باتری کار می کند بیشتر عمر خواهد کرد.
  • باتری ها نسبت به آداپتورها و کابل ها بیشتر آسیب می بینند و عمر کمتری دارند.

اگه تازه دوربین خریدی با خوندن معرفی کامل تمام دکمه های دوربین کانن میتونی کار با دوربین رو یاد بگیری 

لوازم مورد نیاز استفاده از برق مستقیم برای دوربین عکاسی

در کل برای اینکه از برق مستقیم استفاده کنید به سه ابزار نیاز خواهید داشت: آداپتور AC، کابل برق و یک منبع انرژی خارجی که می توان گفت جای باتری را می گیرد و دوربین از این طریق تغذیه می شود. نکته مهم این جاست که در رابطه با تهیه این تجهیزات، به خصوص آداپتور باید نکاتی را رعایت کنید تا به دوربین تان آسیب نرسد.

ابتدا باید بدانید که اکثر دستگاه های الکترونیکی، برای مدیریت برق و تقسیم آن به شکل مناسب در تمام دستگاه، از مدارها و اجزایی بهره می برند که دوربین های عکاسی فاقد آن ها هستند. به همین دلیل است که تنها با یک آداپتور و کابل نمی توان دوربین را به برق متصل کرد. در این شرایط استفاده از برق مستقیم برای دوربین عکاسی، همانطور که گفتیم نیازمند یک منبع خارجی و قطعه ای به عنوان جایگزین باتری خواهد بود.

این تجهیزات چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

برند، مدل، ولتاژ و آمپر مهمترین معیارهایی هستند که باید برای خرید آداپتور و دیگر تجهیزات مربوط به آن در نظر داشته باشید. بعد از در نظر گرفتن برند و مدل، باید دقت کنید که ولتاژ آداپتوری که تهیه می کنید در همان محدوده ولتاژ دوربین باشد. وجود فاصله قابل توجه در ولتاژ می تواند به دوربین آسیب بزند.

نکته دیگری که در استفاده از برق مستقیم برای دوربین عکاسی باید به آن دقت کنید، آمپر آداپتورو دوربین است. درمورد این مسئله باید در نظر داشته باشید که آمپر آداپتور با دوربین برابر یا از آن بیشتر باشد. در نهایت بهتر است قطبیت آداپتور و دوربین را نیز مد نظر داشته باشید تا در این رابطه نیز مشکلی پیش نیاید.

نکاتی که حین استفاده مستقیم از برق باید رعایت کنید

گذشته از همه فوایدی که استفاده مستقیم از برق می تواند داشته باشد، در صورت رعایت نکردن برخی مسائل ممکن است به خودتان یا دوربین آسیب برسانید. برای اینکه از این دست حوادث برای شما رخ ندهد به نکاتی که در ادامه ذکر می شوند توجه کنید:

نحوه استفاده از برق مستقیم برای دوربین عکاسی
  • هرگز با دستان خیس اقدام به وصل یا جدا کردن آداپتور از پریز نکنید.
  • همیشه آداپتور و سوکتی که به دوربین متصل می شود را از قسمت پلاستیک سخت آن بگیرید و جدا کنید. کشیدن از ناحیه سیم می تواند به کابل، پورت، پریز و آداپتور آسیب برساند.
  • دمای محیط را کنترل کنید. ممکن آداپتور در دمای بالا دچار اختلال شود.
  • مراقب باشید تا آداپتور و کابل توسط پارچه پوشیده نشوند یا جسم سنگینی روی آن ها قرار نگیرد.

امیدواریم این مطلب به شما در فرایند استفاده از برق مستقیم برای دوربین عکاسی کمک کرده باشد. نظرات شما به کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دوربین کانن جهت ارائه ی مطالب مفید کمک خواهد کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید