جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

در حال حاضر با توجه به کیفیت پایین وب کم لپ تاپ، می توانید به راحتی با تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم، ویدیو های با کیفیتی در ویدیو کنفرانس ها و لایو استریمینگ ها تهیه کنید. شما می توانید با کمک چند کابل و چند نرم افزار رایگان تبدیل دوربین به وب کم را انجام دهید و کیفیت تماس های ویدیویی، وبینارها و استریمینگ ها را بهبود ببخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری از این موضوع بپردازیم.

تفاوت دوربین های دیجیتال و وب کم چیست؟

به منظور تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم لازم است ابتدا تفاوت این دو را مورد بررسی قرار دهیم. DSLR مخفف دوربین رفلکس تک لنز دیجیتالی بوده که قادر به ترکیب فیچر های دوربین رفلکس تک لنزی با سنسور تصویر دیجیتال است.

وب کم، دوربین ویدیویی است که می تواند ویدیو را به طور زنده به واسطه اینترنت ضبط کرده و یا پخش کند. وب کم ها اصولا از دوربین های دیجیتال ضعیف تر بوده و علاوه بر اندازه کوچک تر، دارای قیمت ارزان تری نیز هستند. وب کم ها را غالبا روی میز کار قرار می دهند و به قسمت بالای مانیتور وصل کرده یا داخل لپ تاپ ها تعبیه شده اند.

باتری دوربین های دیجیتال را باید شارژ کنند، اما وب کم ها از طریق لپ تاپ یا کامپیوتری که به آن متصل هستند، شارژ می شوند. وب کم ها برای مدرس ها در کلاس های آموزشی بسیار کاربردی هستند. با خرید وب کم های با کیفیت می توان کیفیت لایو را افزایش داد. اما برای داشتن ویدیو های بسیار با کیفیت و مفید می توانید از روش تبدیل دوربین به وب کم استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید . تعمیر دوربین کانن

دلیل استفاده از دوربین دیجیتال به جای وب کم چیست؟

شما می توانید در مواقع زیر برای تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم اقدام نمایید:

 

1. لایو استریمینگ

با کمک نرم افزار استریمینگ قادر خواهید بود از دوربین دیجیتال خود به عنوان منبع پخش ویدیو استفاده نمایید. دوربین دیجیتال می تواند کیفیت ویدیو را افزایش داده و بینندگان زیادی را به تماشای لایو شما علاقمند سازد.

استفاده کردن از دوربین دیجیتال به جای وب کم

2. تولید محتوای ویدیویی

یه منظور تولید ویدیو های از پیش آماده شده و محتوای ویدیویی می توانید از دوربین های دیجیتال استفاده کنید. چرا که کاربری آن ها ساده بوده و جلوه ای حرفه ای به ویدیو های شما می بخشد.

تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

3. برگزار کردن ویدیو کنفرانس

در صورتی که در جلسات شرکت می کنید و یا وبینار ارائه می دهید، می توانید از دوربین دیجیتال به جای وب کم استفاده کنید تا کیفیت پایین ویدیو مخاطبان را از سخنرانی شما غافل نکند.

تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

4. استفاده کردن از دوربین دیجیتال به جای وب کم

چنانچه از وب کم برای گرفتن عکس سلفی یا عکس برای پروفایل استفاده می کنید، می توانید دوربین دیجیتال را جایگزین آن کنید. چرا که اصولا وب کم ها را برای عکاسی طراحی نکرده اند، اما دوربین های دیجیتال مخصوص این کار تولید شده اند. در نتیجه می توانید عکس حرفه ای و با کیفیت داشته باشید و در پروفایل شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید.

تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

روش های تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

به منظور تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم سه روش وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم:

روش های تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم

1.با استفاده از کابل USB

چندین تولید کننده مطرح دوربین های دیجیتال اقدام به ارائه نرم افزاری کردند که می توان از طریق آن تماس تصویری برقرار کرد یا از استریمینگ روی کامپیوتر استفاده کرد. برای این کار به یک کابل USB احتیاج دارید که به همراه دوربین دیجیتال و نرم افزار مخصوص آن در اختیار شما قرار داده می شود. لازم به ذکر است که هر برند، از نرم افزار مخصوص به خود برخوردار است از قبیل:

به منظور استفاده از نرم افزار وب کم مربوط به هر برند برای دوربین دیجیتال، لازم است ابتدا نرم افزار را دانلود کنید و سپس بر اساس دستور العمل، تنظیمات آن را تغییر دهید. لازم است اشاره کنیم که این نرم افزار ها صرفا برای چند مدل محدود از دوربین ها کارایی دارد. به همین منظور می توانید دوربین خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و پس از راه اندازی نرم افزار وب کم، تنظیمات دوربین را انجام دهید.

2. با استفاده از کابل HDMI و کارت کپچر

روش دوم تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم، وصل کردن دوربین به کارت کپچر است. کارت کپچر می تواند ویدیویی که توسط دوربین ضبط شده، به طور زنده و دیجیتال پخش کند. به همین منظور لازم است دوربین دیجیتال را به وسیله کابل HDMI به کارت کپچر متصل کرد. پس از آن، سر USB کارت کپچر را به کامپیوتر متصل کرده و در صورت نیاز به استفاده از اپ های دیگر، احتیاجی به دانلود نرم افزار های دیگر نیست.

3. با استفاده از نرم افزار پخش

در صورتی که تصمیم دارید با تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم، با دوربین خود استریمینگ کنید، به نرم افزار هایی نیاز دارید. ابتدا باید دو شیوه HDMI و کارت کپچر را انجام داده و پس از آن نرم افزار پخش را دانلود کنید. سپس دوربین دیجیتال خود را به عنوان منبع پخش به آن بیفزایید. زمانی که دوربین دیجیتال را به نرم افزار متصل می کنید، قادر به تنظیم نوع نمایش ویدیو برای مخاطبان خواهید بود.

چگونه با کمک دوربین دیجیتال به جای وب کم بهترین ویدیو ها را ضبط کنیم؟

لازم است بدانید که کیفیت ویدیوی دوربین دیجیتال از وب کم بهتر است و می توانید برای تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم اقدام نمایید. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده کیفیت لایو یا تماس تصویری خود را بهبود ببخشید. این نکات از قرار زیر هستند:

چگونه با کمک دوربین دیجیتال به جای وب کم بهترین وی

از لوازم جانبی استفاده کنید

برای تبدیل دوربین به وب کم و استفاده راحت تر از آن، می توانید از ابزار های جانبی استفاده کنید. به طور مثال استفاده از سه پایه در طول کنفرانس یا لایو می تواند دوربین را ثابت و بدون حرکت و در ارتفاع مناسب نگه دارد.

علاوه بر این، المان نور را در ویدیو نمی توان دست کم گرفت. بنابراین استفاده از یک چراغ که در جای مناسب قرار گرفته، می تواند کیفیت ویدیو را کاملا تحت تاثیر قرار داده و آن را حرفه ای تر کند. همچنین کابل شبکه نیز می تواند بر کیفیت تصویر لایو اثرگذار باشد. بنابراین در حین پخش لایو، به جای وای فای با کمک کابل شبکه به اینترنت متصل شوید. این اتصال سرعت بیشتری دارد و تجربه دیداری جذاب تری به جای می گذارد.

میکروفن خارجی استفاده کنید

میکروفن داخلی که در دوربین دیجیتال تعبیه شده، بهتر از میکروفن داخلی لپ تاپ است. اما استفاده از میکروفن خارجی از همه آن ها بهتر است. با میکروفن خارجی کیفیت صدا افزایش یافته و صدای فراگیر و رسا به گوش مخاطبان می رسد.

زمانی که صحبت نمی کنید، میکروفن را قطع کنید

اغلب افرادی که در ویدیو کنفرانس شرکت می کنند، اطلاع دارند زمانی که صحبت نمی کنند، باید میکروفن را بی صدا یا قطع کنند. هنگامی که میکروفن خود را قطع یا بی صدا می کنید، افرادی که در گفتگو حضور دارند، صداهای تصادفی که ممکن است از سوی شما ایجاد شود را نمی شنوند.

تنظیمات صدا را در لپ تاپ کنترل کنید

برای آنکه صدای شما واضح تر به گوش برسد، باید تنظیمات صدا را در لپ تاپ خود مورد بررسی قرار دهید و پیش از شروع کنفرانس یا لایو، آن را آزمایش کنید. چنانچه ابزار و نرم افزار های مناسبی در اختیار داشته باشید، تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم کار دشواری نیست. بنابراین می توانید کیفیت لایو و تماس ویدیویی خود را افزایش داده و با تبدیل دوربین به وب کم دیگر سراغ وب کم نخواهید رفت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید