نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فکس لیزری کانن

اگر از دستگاه های فکس لیزری استفاده می کنید، ادامه مطلب را در خصوص تعمیرات فکس لیزری کانن از دست ندهید. ما در این مقاله نکات کاربردی را در مورد روند کاری فکس های لیزری و مشکلات رایج آنها ارائه می دهیم. همچنین ضمن بررسی دلایل خرابی این دستگاه، شما را با نحوه تعمیر فکس لیزری کانن آشنا می کنیم. فکس لیزری بیشتر در دستگاه های چند کاره (کپی، پرینتر و …) وجود دارد. با توجه به نوع کاری که این محصول دارد و ارتباطش با تلفن و اینترنت، احتمال خرابی و مختل شدن عملکرد آن در بخش های مختلف وجود دارد.

آنچه اهمیت دارد این است که در زمان مناسب برای تعمیر فکس و رفع مشکلات آن اقدام کنید. در این صورت مشکل پیشرفت نمی کند و باعث خرابی یا از کار افتادن قطعات بیشتری نمی شود. برای آشنایی با نحوه تعمیر فکس کانن و جزئیات آن با تیم کارشناسی نمایندگی کانن IHC همراه باشید.

تعمیر فکس لیزری کانن

خدمات تخصصی تعمیر فکس لیزری کانن

تعمیرات فکس شامل اقدامات متعددی است که برحسب نوع و شدت آسیب دیدگی این دستگاه و قطعات مختلف آن انجام می شوند. تنظیم دستگاه فکس، تعمیر و تعویض برد الکترونیکی، تعمیر کاور، سرویس دوره ‌ای و تمیز کردن دستگاه، تمیز کردن ترمال هد، تعمیر و تعویض قطعه فیوزینگ یا هیتر، تعمیر و تعویض کاربن، تعمیر و تعویض قطعه کاست، تعمیر و تعویض کاغذکش، تعمیر و تعویض قطعه تغذیه کننده اتوماتیک، رفع عیب کار نکردن دستگاه و متصل نشدن آن به تلفن، تعمیر درام، تعمیر فیلم، تعمیر و تعویض دکمه‌های روی دستگاه، تعمیر و تعویض سوکت، تعمیر و تعویض چرخ دنده‌ها، رفع عیب وجود صدا هنگام کار فکس، بررسی کدهای نشان داده شده در صفحه و رفع آنها و اقداماتی از این دست، بخشی از خدمات واحد تخصصی تعمیر فکس لیزری کانن به شمار می روند.

هزینه تعمیرات فکس لیزری کانن چقدر است؟

یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران برای ترمیم دستگاه های الکتریکی، هزینه تعمیر است. هزینه تعمیرات فکس لیزری کانن هم مثل هر دستگاه دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد. اقداماتی که برای ترمیم دستگاه انجام می شود و قطعات و تجهیزات مورد استفاده، تعیین کننده هزینه تعمیر هستند. اگر نیاز به تعویض قطعه ای باشد، هزینه خرید آن قطعه هم به مجموع مبلغ اضافه می شود. کارشناسان نمایندگی کانن پس از بررسی دستگاه و عیب یابی مشکل، هزینه را به صورت تقریبی براورد و اعلام می کنند. البته مبلغ اعلام شده تقریبی است و ممکن است پس از پایان روند تعمیر فکس لیزری کانن تغییر کند.

تعمیر فکس لیزری کانن

چه موقع اقدام به تعمیر فکس لیزری canon کنیم؟

عوامل محیطی در کنار طراحی ظریف باعث شده که دستگاه فکس مستعد مشکلات و ایرادهای مختلفی باشد. یکی از ایرادات اصلی و رایج فکس های لیزری مربوط به زمانی است که چند برگه با هم به داخل دستگاه کشیده می شوند یا این که اصلا کاغذ وارد دستگاه نمی شود. وجود خطوط اضافه روی برگه هم جزء مشکلات و اختلالاتی است که کاربران فکس با آن مواجه می شوند و معمولا ناشی از خرابی یا از کار افتادن یکی از قطعات داخلی دستگاه است.

ارسال نشدن فکس به مقصد هم جزء ایرادهایی است که معمولا ایجاد شده و کار دستگاه را مختل می سازد. مشکلات دیگری همچون شنیده نشدن بوق آزاد از دستگاه فکس، عدم دریافت خودکار فکس، افت کیفیت فکس های دریافتی و مواردی از این دست هم تعمیر فکس لیزری کانن و یا هر برند دیگری را ضروری می سازند.

چرا فکس کانن درست کار نمی کند؟

وجود هر نوع اختلال در خط تلفن یا شبکه اینترنت، عملکرد فکس را با مشکل مواجه می کند. خرابی   ADF  (کاغذکش اتوماتیک) هم یکی از دلایل خرابی و درست کار نکردن فکس به ویژه در بخش ورود و خروج کاغذ محسوب می شود. آلودگی شیشه اسلیت، باعث کاهش کیفیت فکس های ارسالی و لکه داشتن برگه ها می شود.

به هم ریختن تنظیمات هم یکی از دلایل خرابی فکس است که در تعمیرات فکس لیزری canon مورد توجه قرار می گیرد. مثلا اگر شما به اشتباه گزینه Auto answer یا پاسخ خودکار را غیر فعال کنید، فکس به مقصد نمی رسد. تیم تعمیر فکس لیزری کانن، هریک از این دلایل را بررسی و به شکل حرفه ای برطرف می کنند تا عملکرد دستگاه فکس به حالت عادی بازگردد.

فکس لیزری چطور کار می کند؟

آیا می دانید فکس های لیزری چطور کار می کنند؟ این مدل دستگاه فکس، به فناوری لیزر مجهز است و معمولا در دستگاه های چند کاره مشاهده می شود. دستگاه های فکس لیزری قابلیت های جالبی دارند که از آن جمله می توان به اتصال به شبکه اشاره کرد. پورت های LAN  و USB در این مدلها به کاربران کمک می کنند که فکس را به سایر دستگاه های مورد نظر متصل کنند.

این ویژگی سرعت انتقال داده ها را افزایش داده و کار کردن با فکس را راحت تر کرده است. برخورداری از تلفکس، قابلیت پیغامگیر، قابلیت اتصال به کامپیوتر، قابلیت اسکنر، پرینتر، سرعت بالای انتقال اطلاعات، حافظه دریافت، قابلیت ارسال با تاخیر، امکان مسدود کردن دریافت، ارسال سربرگ و دفترچه تلفن هم دیگر قابلیت های فکس لیزری کانن و سایر برندها هستند. البته وجود این آپشن ها باعث شده که فرایند تعمیر فکس لیزری کانن هم سخت تر و پیچیده تر شود و نیاز به مهارت و تخصص داشته باشد. لذا ضروری است برای ترمیم درست دستگاه و جلوگیری از آسیب دیدن این دستگاه، تنها به مراکز مجاز و معتبر اعتماد کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید