نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آب خوردگی دوربین کانن

بسیار پیش می آید که در یکی از پروژه های عکاسی دوربین از دست عکاس درون آب بیفتد. آب برای وسایل الکترونیکی بسیار خطرناک بوده و موجب اتصال در مدارها و برد آن ها می شود. از آن جا که دوربین نیز وسیله ای الکترونیکی و بسیار حساس است ورود آب به آن می تواند آسیب های جبران ناپذیری به دوربین وارد کند. بنابراین در مواجهه با چنین مواردی نکته بسیار مهم اقدام سریع در تعمیر آب خوردگی دوربین کانن است. در این مقاله اما علاوه بر ارائه نکاتی پیرامون تعمیر آب خوردگی دوربین canon به اقداماتی جهت کاهش هر چه بیشتر صدمات ناشی از وارد شدن آب به دوربین نیز می پردازیم. تا انتهای این مقاله با مرکز سخت افزار ایران ، نمایندگی کانن ihc  همراه باشید. همچنین می توانید جهت دریافت خدمات تعمیر دوربین کانن نیز از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

تعمیر آبخوردگی دوربین کانن

تعمیر آب خوردگی دوربین کانن در نمایندگی کانن

کاربرانی که از دوربین های عکاسی دیجیتال استفاده می کنند همگی متفق القول از آب خوردگی دوربین به عنوان یکی از بدترین مشکلات و تجربه های خود یاد می کنند. آب خوردگی دوربین معضلی بزرگ بوده و می تواند حتی به تمام شدن عمر دوربین نیز بیانجامد. از همین روست که تعمیر آب خوردگی دوربین کانن یکی از تخصصی ترین و سخت ترین خدمات ارائه شده در مراکز تعمیرات و نمایندگی کانن است. باید بدانید که تعمیر آب خوردگی دوربین canon امری بسیار تخصصی بوده و حتما باید در مراکز مجاز و معتبر انجام شود تا از کیفیت خدمات و تعمیرات اطمینان حاصل شود. با وجود آن که آب خوردگی دوربین مشکلی پیچیده است اما ما در این مقاله به بررسی روش های تعمیر آب خوردگی و ارائه راهکارهایی جهت کم کردن اثرات آن بر روی دوربین می پردازیم. بنابراین اگر شما نیز جزو کاربران دوربین عکاسی هستید توصیه می شود این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا در صورت مواجهه با آن بتوانید راهکارهای لازم را اتخاذ کنید.

قبل از تعمیر آب خوردگی دوربین کانن چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

نفوذ آب به درون قطعات دوربین می تواند موجب خراب شدن و سوختن قطعات مختلف آن نظیر لنز، سنسور دوربین، برد دوربین و غیره شود بنابراین بسیار مهم است که در اولین فرصت دوربین را جهت تعمیر به مراکز مجاز برده و به تکنسین های حاذق در این زمینه بسپاریم. درست است که در صورت آب خوردن باید هرچه سریع تر نسبت به تعمیر آب خوردگی دوربین کانن اقدام کرد، اما گاهی در لحظه امکان مراجعه به نمایندگی و تعمیر آب خوردگی دوربین canon امکان پذیر نیست. باید بدانید که واکنش شما در هنگام بروز این اتفاق نیز می تواند تا حدودی شانس تعمیر دوربین را بالا ببرد. در چنین مواردی می توان با اقداماتی کوچک میزان صدمه وارده به دوربین را در پایین ترین حد ممکن نگه داشته و از گسترش آن جلوگیری کرد.

هنگام آبخوردگی دوربین کانن چه کنیم؟

  • خاموش کردن دوربین : اولین اقدام در مواجهه با آب خوردگی دوربین عکاسی خاموش کردن دوربین است. از آن جا که دوربین با جریان الکتریکی کار می کند روشن کردن دوربین پس از ورود آب به مدارهای آن می تواند موجب اتصال های الکتریکی در مدارها و بردهای دوربین شده و موجب خسارت های هنگفت و جبران ناپذیری شود. بنابراین باید به محض خارج کردن دوربین از آب آن را خاموش کنید.
  • خارج کردن باتری : مرحله بعدی برای جلوگیری از ایجاد اتصال بین مدارهای دوربین این است که منبع الکتریسیته آن یعنی باتری را از آن خارج کنید. باتری عموما اولین قطعه ای است که در معرض آسیب ناشی از رطوبت قرار می گیرد و خارج کردن آن می تواند از بروز آسیب های بعدی جلوگیری کند. پس از خارج کردن باتری به سرعت آن را با یک دستمال تمیز خشک کرده و در معرض جریان هوا بگذارید.
  • خارج کردن کارت حافظه : در قدم بعدی تعمیر آب خوردگی دوربین کانن باید به سراغ کارت حافظه رفته، آن را خارج کرده و با دستمال تمیز نسبت به خشک کردن آن اقدام کنید تا از وارد شدن خسارت های بعدی به آن جلوگیری شود.
  • جدا کردن لنز : ورود آب به خصوص آب شور می تواند به لنز نیز آسیب وارد کند، بنابراین باید نسبت به جدا کردن لنز نیز اقدام کنید و با دستمال مخصوص تمیز کننده لنز آن را تمیز کنید. اگر آب وارد شده به دوربین شور بوده باید نسبت به پاک کردن نمک ها از روی لنز نیز اقدام کنید.

خشک کردن بدنه ی دوربین

  • ابتدا بهتر است بدنه دوربین را با یک دستمال تمیز و بدون پرز خشک کنید.
  • پس از آن با تکان دادن دوربین سعی کنید آب باقی مانده در منافذ دوربین را نیز خارج کنید.
  • حال باید اگر رسوبات و مواد دیگری به دوربین وارد شده آن ها را نیز خارج کنید و اثرات رسوبات و نمک های موجود در آب را نیز پاک کنید.

مرحله آخر اما بسیار مهم برای تعمیر آب خوردگی دوربین canon

فراموش نکنید که ممکن است مشکل دوربین شما با وجود به کار بردن راهکارهای گفته شده حل نشود، به عبارتی مقادیر کمی آب در برخی منفذهای دوربین باقی مانده باشد که در دراز مدت باعث وارد شدن آسیب های جدی به دوربین شود، بنابراین بسیار مهم است که در اولین فرصت نسبت به تعمیر آب خوردگی دوربین کانن اقدام کنید. از آن جا که این امر بسیار تخصصی بوده و نیازمند دانش فنی بالا و تجربه در امور تعمیرات دوربین است، توصیه می شود حتما برای تعمیر آب خوردگی دوربین canon خود به مراکز مجاز و معتبر نمایندگی کانن مراجعه کنید و ضمن برخورداری از خدمات با کیفیت و دارای گارانتی، از اصل بودن قطعات مصرفی نیز اطمینان حاصل کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید