canon logo
اشتراک گذاری

ترفندهای مراقبت از دوربین کانن

به جرات می توان گفت کانن محبوب ترین برند طراحی و تولید دوربین های دیجیتال است. کیفیت عنصر تشکیل دهنده ی تمامی دوربین های کانن می باشد. اما این کیفیت بالا با ظرافت همراه است. ساختار ظریف و حساس دوربین به راحتی توسط کوچک ترین اختلال به خطر می افتد. این در حالی است که اجزای حساس و آسیب پذیر دوربین های کانن با استفاده ی درست و مراقبت های ویژه سال ها بدون نقص قادر به فعالیت هستند. در نتیجه طریقه ی استفاده ی کاربر از دوربین موضوع مهمی است که باید جدی گرفته شود. در ادامه ترفندهایی را بیان می کنیم که در فرآیند مراقبت از دوربین کانن نقش دارند. اگر از دارندگان یکی از این دوربین ها هستید، این مقاله را از دست ندهید.

مراقبت از دوربین کانن

5 ترفند کاربردی برای مراقبت از دوربین کانن

مراقبت از دوربین کانن جنبه های گوناگون بسیاری دارد، اما 5 مورد از مهم ترین مسائلی که باید برای حفظ کارایی دوربین کانن به آن ها توجه داشته باشید، عبارتند از:

  • خواندن دفترچه ی راهنمای دوربین کانن

اولین راهکار برای مراقبت از دوربین کانن، خواندن دفترچه ی راهنمای آن است. هر دوربین ممکن است دارای دکمه ها و قابلیت های منحصر به فردی باشد که فروشنده زمان خرید دوربین فراموش کند آن ها برای شما شرح دهد. مطمئنا استفاده ی نادرست و ناشیانه از قابلیت های دوربین خطرهای فراوانی برای ساختار تشکیل دهنده ی آن دارد. با خواندن دفترچه ی راهنمای دوربین کانن می توانید طی مدت زمان کوتاهی نکاتی را به دست آورید که حفاظت از دوربین را تضمین می کند.

  • محافظت از دوربین در برابر ضربه

ضربه دشمن اصلی تک تک اجزای داخلی دوربین است. هیچ گاه با بند غیر استاندارد، فرسوده و سست دوربین را حمل نکنید. یک ضربه ی کوچک کافی است تا بسیاری از قابلیت های دوربین دچار اختلال شوند.

  • مواظبت از دوربین کانن در برابر خطر آب خوردگی

نفوذ آب به درون ساختار دوربین موضوعی است که می تواند باعث سولفاته شدن و سوختن بسیاری از قطعات دستگاه شود. شاید بگویید بسیاری از دوربین های کانن ضد آب هستند؛ پس دلیلی به مراقبت از دورین کانن در قبال آب وجود ندارد. اما این تصور یک نظریه ی اشتباه است که می تواند تا مرگ دوربین شما ادامه پیدا کند. اینکه دوربین های کانن ضد آب هستند، دلیلی برای استفاده از آن ها در باران نیست. ویژگی ضد آب بودن تنها به برخورد اتفاقی چند قطره ی جزیی آب به دوربین اختصاص می یابد.

  • عدم تعویض ناشیانه ی لنز دوربین کانن

اینکه برای ثبت عکس های مختلف نیازمند لنزهای متفاوتی باشید، امری طبیعی است. اما اگر قصد عکاسی در فضای باز را دارید، باید به طور کلی تعویض لنز دوربین را فراموش کنید. وزیدن باد و نفوذ ذرات ریز گرد و غبار به مرزها و شیارهای لنز و اتصالات داخلی آن می تواند ایرادات بسیاری را در دوربین ایجاد کند. حتما در محل سر پوشیده ای پروسه ی تعویض لنز را انجام دهید.

  • جلوگیری از تابش مستقیم خورشید به دوربین کانن

دما عامل مهمی برای خرابی های دوربین کانن می باشد. اگر بدنه ی دوربین از پلاستیک تشکیل شده باشد، دمای بالا و تابش مستقیم خورشید برای ساعات طولانی می تواند موجب ذوب شدن دستگاه شود. دوربین های فلزی نیز می توانند گرما را به ساختار درونی خود منتقل کنند و موجب خرابی های فراوانی شوند. به هرحال برای تعمیر انواع و اقسام ایرادات ریز و درشت کانن همواره می توانید از نمایندگی رسمی کانن یاری بطلبید.

نمایندگی رسمی کانن

نمایندگی رسمی کانن مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای دریافت خدمات مرتبط با فروش و تعمیر تولیدات کمپانی محبوب کانن است. این مرکز در جای جای تهران شعبه ی فعال دارد تا کاربران و متقاضیان گرامی بتوانند بدون اتلاف وقت هر یک از دستگاه های ساخت کانن را خریداری کرده و یا تعمیر کنند. خدمات تخصصی واحد تعمیرات نمایندگی کانن دارای هیچ محدودیت و حد و مرز خاصی نبوده و هر یک از اشکالات احتمالی دوربین های جدید و قدیم کانن را در بر می گیرد. توجه به پارامترهای استاندارد و ارائه ی گارانتی های معتبر کتبی نیز از دیگر امتیازات بارز نمایندگی کانن است.

5/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید