نمایندگی کانن
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن

کاربران پرینترها ممکن است در حین کار با ارورهای مختلفی مواجه شوند که هر یک معنی مخصوصی دارد و نشان دهنده ایراد در یکی از بخش های دستگاه است. هنگام مشاهده یکی از این ارورها باید اقدام به تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن کرد. اما دقیقا کدام کد خطا نشان می دهد که برد فرمتر آسیب دیده است؟ چطور می توان مطمئن شد که ایراد از این قطعه است و اجزای دیگر سالم هستند؟ نحوه تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن چگونه است؟ آیا باید این قطعه را تعویض کرد؟ ما در سایت رسمی نمایندگی کانن  در ادامه شما را با نکاتی در مورد تعمیر برد فرمتر چاپگر کانن آشنا می کنیم.

تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن

تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن در کدام موارد ضروری است؟

یکی از ارورهایی که ممکن است کاربران در حین اتصال پرینتر به لپ تاپ با کابل USB به آن برخورد کنند ارور Unrecognized USB Device است. نمایش این ارور روی صفحه نمایش به این معنی است که دستگاه نمی تواند کابل USB را شناسایی کند. برای رفع این مساله باید ابتدا به سراغ کابل و پورت USB رفته و سلامت آنها را چک کرد.

در صورتی که این بخش ها سالم باشند احتمالا این ارور ناشی از ایراد در برد فرمتر است. در چنین شرایطی باید تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن را در اولویت قرار دهید. تیم تعمیرات پرینتر نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران برای ارائه تخصصی ترین خدمات کنار شما هستند

روش تعمیر برد فرمتر پرینتر canon

در ابتدا باید بگوییم که تعمیر برد فرمتر پرینتر امکان پذیر بوده و این قطعه تعمیر پذیر است. اما نکته ای که در مورد تعمیر برد فرمتر پرینتر canon باید مد نظر داشت این است که تعمیر پذیر بودن این قطعه به این معنی نیست که در تمامی موارد مشکل پرینتر با ترمیم آن برطرف می شود. برای واضح تر شدن این مساله باید گفت که تعمیر این قطعه تا حدود زیادی وابسته به آسیب وارد شده به آن است.

برای مشخص شدن وضعیت برد فرمتر ابتدا باید دستگاه توسط تکنسین مجرب بررسی و عیب یابی شود و میزان آسیب وارد شده به برد فرمتر به صورت کامل مشخص شود. در مواردی که آسیب وارد شده به این قطعه جزئی باشد، می توان با ترمیم این قطعه دستگاه را تعمیر کرده و مشکلات مربوط به آن را رفع کرد، اما در صورتی که میزان آسیب وارد شده به گونه ای باشد که تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن امکان پذیر نباشد، تنها راه حلی که توسط تکنسین ارائه می شود تعویض این قطعه است.

علائم خرابی برد فرمتر چاپگر کانن

از آن جا که برد Formatter یکی از قطعات مهم و اساسی در پرینترها است که وظیفه هماهنگ کردن عملکردهای کلی دستگاه را بر عهده دارد، خرابی آن موجب بروز ایرادات زیادی در عملکرد چاپگر می شود. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی برد فرمتر، شناسایی نشدن پرینتر توسط لپ تاپ یا کامپیوتر است.

همان طور که در ابتدای این مقاله عنوان شد بروز خطای unrecognized USB device در هنگام اتصال پرینتر به لپ تاپ یا کامپیوتر ( در صورتی که پورت USB و همچنین کابل USB سالم باشند) به طور مشخص خبر از فرا رسیدن زمان تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن و دیگر برندها می دهد.

اما یکی دیگر از مواردی که می تواند ما را در تشخیص زمان مناسب برای تعمیر برد فرمتر پرینتر canon راهنمایی کند، کار نکردن پورت شبکه است. در صورتی که با هر یک از این موارد مواجه شدید باید احتمال دهید که این قطعه دچار آسیب شده و باید هر چه سریع تر نسبت به تعمیر برد فرمتر چاپگر کانن اقدام نمایید.

راهکاری برای جلوگیری از خرابی برد فرمتر پرینتر

پرینترها عموما قیمت نسبتا بالایی داشته و دستگاه هایی حساس هستند. عوامل مختلفی می توانند موجب وارد کردن آسیب به این دستگاه و در نتیجه ایجاد هزینه های سنگین تعمیرات برای کاربران شوند. یکی از اصلی ترین راهکارهایی که می توان با استفاده از آن از خرابی قطعات مختلف و به خصوص برد فرمتر جلوگیری کرد استفاده از یک محافظ برق با کیفیت برای دستگاه است.

استفاده از محافظ برق موجب جلوگیری از آسیب نوسانات برق و در نتیجه عدم نیاز به تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن می شود. علاوه بر آن می توانید با استفاده از پریزهایی که دارای کانکتور زمین هستند، بار الکتریکی تجمع یافته در پرینتر را تخلیه کرده و احتمال خرابی قطعات مختلف را پایین بیاورید.

1/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین نوشته ها